Su temini çamuru arıtımı

Tüm su arıtma tesisleri çamur kalıntısı üretir. Büyük su arıtma tesislerinin çoğu bu çamurun taşınması ve bertaraf edilmesi ile ilgili masrafları ve çevresel etkilerini en aza indirmek için özel işleme ekipmanları kurmaktadır. Alfa Laval, su temini çalışmaları çamur arıtması için geniş bir sistem yelpazesi sunmaktadır.

Sludge treatment 640x360

Alfa Laval çamur işleme teknolojileri

Normalde koyulaştırıcılar susuzlaştırmadan önce kalınlaştırma için kullanılır, genel işletme maliyetlerinizi düşürmenizi sağlayacak şekilde çamur hacmini %90’a varan oranlarda azaltır. Alfa Laval potföyünde ALDRUM kasnaklı koyulaştırıcılar, ve çamur koyulaştırma için ALDEC G2 ve AS-H belt koyulaştırıcıları ve ALDEC G2 ve ALDEC G3 dekantör santrifüjler yer almaktadır.

Alfa Laval susuzlaştırma ekipmanı kullanılarak çamurun nispeten ağır sıvı içeriğinin ayrılması ile kurutma, nakliye ve imha masraflarını düşürebilir çevresel etkilerini sınırlandırabilirsiniz.

Alfa Laval’in geniş ürün çeşitliliği ortak olarak kullanılan tüm susuzlaştırma teknolojilerini içerir: ALDEC G2 ve G3 dekantör santrifüjler AS-H belt presler, AS-H plakalı presler ve vidali presler.

Ayrıca, koyulaştırma  ve susuzlaştırma tesisatlarınızı maksimum verimlilikte, tam zamanında ve minimum denetleme ile kullanmanızı sağlayan otomatik kontrol sistemleri de sağlıyoruz.

Avantaj ve faydaları

Alfa Laval çamur arıtma teknolojileri aşağıdaki avantajlar ve faydaları sağlamaktadır:

  • Bertaraf maliyetlerini minimize eden maksimum çamur kuruluğu,
  • Yakında yaşayan veya çalışanların yararına minimum koku,
  • Daha az maliyetli alan kaplayan ve ekipman yerleşimini düzenlemek için daha fazla özgürlük veren kompakt tasarım
  • Verimliliği artıran ve insan gücü gereksinimlerini azaltan PLC kontrollü operasyon
  • Düşük enerji maliyetleri ve genel çevre profilini geliştirmeye yardımcı olan azaltılmış çevresel etkiler.