Kentsel atık su arıtma | Alfa Laval

Kentsel atık su arıtma

Alfa Laval suyun yeniden kullanımını maksimize ederek, atığı değere dönüştürerek ve enerji tüketimi ve atık miktarını en aza indirerek, su ve atık sudan kaynaklanan çevresel ayak izinizi azaltmaya yardımcı olur. Tahliye etmek üzere veya su geri kazanımı için temiz atık su üretmenize, ısı geri kazanmanıza ve bertaraf için çamur miktarını azaltmanıza yardımcı olan atık su arıtması, filtrasyonu ve çamur arıtması için komple bir ekipman yelpazesi sunuyoruz.

wastewater-plant-at-sunrise 640x360

Atık su arıtma ekipmanları yelpazesi  

Kamu sektöründe uygun maliyetli, enerji tasarruflu atık su ve çamur işleme için dünya genelinde sürekli büyüyen bir ihtiyaç vardır. Ve her geçen gün daha fazla belediye geleneksel filtre teknolojisini daha uygun maliyetli, kapalı devre sistemlerle değiştirmektedir.

 
Complete spectrum brochureBu gereksinimleri karşılamak için, Alfa Laval çok sayıda yetkin ve dünya lideri ekipman, enerji tasarruflu cihazlar ve sistemlerin yanı sıra tesis operasyonunu optimize etmek ve insan gücü ihtiyaçlarını azaltmak için gelişmiş bir kontrol mekanizması sunmaktadır.

Üstesinden gelinmesi gereken farklı çevresel ve ekonomik zorluklar olmakla birlikte atık su arıtma tesislerinin her biri benzersizdir. Bir atık su arıtma tesisi inşa edilirken veya yenilenirken birçok etken göz önünde bulundurulmalıdır. Çevre mevzuatı, proses  koşulları, kapasite gereksinimleri, yatırım maliyeti, tahmini gelecek ihtiyaçları, enerji, polimer ve bertaraf masrafları bunlardan birkaçıdır. 

Alfa Laval   müteahhitler, tasarımcılar ve tesis işletmecilerine aşağıdaki hususlarla ilgili  özel sorunlara en iyi çözümler sunar .

Neden bizimle çalışmalısınız?

Partneriniz olarak, Alfa Laval ile süreç kolaylaştırılmıştır. İster bir atık su tesisi inşa edin veya işletin, aşağıdakilerden faydalanma imkanı elde edersiniz:

  • Binlerce tesisten kaynaklanan deneyime dayanan sektör lideri atık su uzmanı
  • Çok çeşitli farklı teknolojileri kapsayan, atık su arıtması için en geniş ürün çeşitlerinden biri
  • Özel  durum analizi , ihtiyaç ve bütçeniz için optimum ekipman seçiminde yardım