Alfa Laval - Hidrolik sistemler

Hidrolik sistemler

Alfa Laval, dünya genelindeki müşterilerine, hidrolik yağları ve yağlama yağlarını, maksimum performans için soğutmalarında ve/ veya filtrelemelerinde yardımcı olmaktadır. Akışkan gücü, enerjinin oluşturulması, kontrol edilmesi ve iletilmesi için, akışkanları ya da basınç altındaki havayı kullanır. Hizmet verdiğimiz alanlara örnekler: plastik sanayi, rüzgâr enerjisi için dişli kutusu, güç ünitesi üreticileri, hidrolik persler, kâğıt endüstrisi ve makine üreticileri.

Fluid pwer 640x360

Tipik temel bir hidrolik sisteminin ana parçaları; bir pompa, bir vana ve bir hidrolik silindirdir. Pompa, az miktardaki mekanik gücü hidrolik güce çevirir; vana, hidrolik yağ akışını kontrol eder ve hidrolik silindir hidrolik enerjiyi büyük miktarda makine enerjisine dönüştürür.

Hidrolik sistemler neden aşırı ısınır?

Hidrolik akışkanın çalışırken ısınması verimsizlikten kaynaklanmaktadır. Verimsizlik ise, ısıya dönüştürülen giriş gücü kayıplarına yol açar. Hidrolik sistemin ısı yükü, verimsizlikten kaynaklanan toplam enerji kaybına (PL) eşittir. Isıdaki toplam giriş enerjisi kaybının, dağılan enerjiden fazla olması durumunda, hidrolik sistem aşırı ısınacaktır. Kurulu soğutma kapasitesi, hidrolik sistemin tipine bağlı olmak üzere, yüzde 25 ila 40 arasında yer almaktadır. Hidrolik akışkanın sıcaklığı, 180ºF (82ºC) seviyesini aşmamalıdır. Daha yüksek sıcaklıklarda, akışkan bozulmaya başlayabilir ve viskozite pompa ve motor parçalarının güvenilir bir şekilde yağlanmasına yeterli olmayacak kadar düşük bir seviyeye gelir. Yağın uzun süreyle kullanılabilmesini sağlamak açısından, akışkanın 180ºF (82ºC) seviyesinin altında kalması ve hiç su içermemesi önemlidir. 

Channel partners

Alfa Laval channel partners provide product expertise and excellent service with the goal to help you purchase the right product for your application.

Find out more

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.