Klor alkali üretimi

Enerji verimliliği, katı emisyon regülasyonları ve güvenli atık işleme, klor-alkali endüstrisinin karşılaştığı zorluklardır. Üreticilerin klor, hidrojen ve kostik soda üretmek için güvenilir, enerji tasarruflu ve sürdürülebilir proseslere ihtiyacı var. Bu ihtiyaçları karşılamak için Alfa Laval, çok çeşitli yüksek performanslı ısı transfer bileşenlerine ve maliyetleri düşürken verimi artıran eksiksiz mühendislik çözümlerine sahip.

Chllor-alkali 640x360new

Güvenilir, enerji verimli ve sürdürülebilir

  • Tüm elektroliz işlemleri boyunca ısı transfer pozisyonlarına kolayca sığacak geniş ürün yelpazesi
  • Kayda değer ölçüde daha düşük montaj yüksekliğ
  • Kompakt tasarım ve yüksek verimli sistemler
  • Geniş klor-alkali prosesi deneyimli uzman ekibi
  • Düşük çalışma sıcaklıkları, korozyon oranlarını azaltır

Klor, klor-alkali işleminde sodyum klorürün elektrolizi ile kostik soda ile birlikte üretilir. Klor, viniller / PVC üretimi, organik kimyasallar üretimi, klorlu ara ürünler üretimi, su ve kanalizasyonun sterilize edilmesi, kağıt hamuru ve tekstillerin ağartılması, inorganik ve inorganik kimyasallar üretimi, alümina üretimi, tekstil işlemleri, sabun ve deterjan üretimi, nötralizasyon ve diğer uygulamalar. Dünyada her yıl 10-20 yeni tesis inşa ediliyor.

Klor, hidrojen ve kostik soda üretmek, toplam üretim maliyetlerinin yaklaşık yarısını oluşturan elektrik yoğunluklu süreçleri içerir. Klor-alkali üreticileri ve EPC şirketleri, Alfa Laval'ın kanıtlanmış bileşenlerine, enerji tasarrufu sağlayan ısı transfer ekipmanı ve kostik buharlaştırma sistemleri tedarik etme yeteneğine güvenebilir.

Çok çeşitli yüksek performanslı contalı, yarı kaynaklı ve kaynaklı ısı eşanjörlerimiz, tüm elektroliz proses hatları boyunca ısı transfer pozisyonlarına kolayca sığar. Tuzlu su ön arıtımı, ıslak klor gazı soğutması, hidrojen gazı soğutması ve elektrolit ısıtması ve soğutması gibi görevler için Alfa Laval, dünyanın dört bir yanındaki klor-alkali üreticilerine ekipman tedarikinde geniş klor-alkali proses deneyimine sahiptir.