Sulphuric acid production

Proses verimliliği, sülfürik asidin başarılı bir şekilde üretilmesinin anahtarıdır. Üreticiler, proses uzmanlığı, olağanüstü ısı transfer verimliliğine sahip güvenilir korozyona dayanıklı ekipman ve optimum performansı desteklemek ve geniş hizmetler için giderek artan bir şekilde Alfa Laval'e başvurmaktadır. Endüstrinin uzun süreli ortağı olan Alfa Laval, tesis verimliliğini artırmaya, maliyetleri düşürmeye ve çevresel performansı iyileştirmeye yardımcı olur.

Alumina

Verimli sülfürik asit üretimi için kanıtlanmış çözümler  

Sülfürik asit endüstrisi, enerji verimliliği, maliyet kısıtlamaları ve çevresel kaygılar gibi zorluklarla karşı karşıyadır. Sülfürik asit üretiminde 40 yılı aşkın deneyime sahip olan Alfa Laval, bu zorlukların üstesinden gelmeye yardımcı olur. Asit tesislerinin zorlu koşullarına dayandığı kanıtlanmış olan geniş korozyona dayanıklı ısı eşanjörü portföyümüz, proses verimliliği için gereken olağanüstü ısı transferini sağlar. Alfa Laval ekipmanı, zayıf asit soğutucularından, kurutma kulesi soğutucularına ve ara absorpsiyon kulesi soğutucularından nihai absorpsiyon kulesi soğutucularına, ürün asidi soğutucularına, oleum soğutucularına ve oleum değiştiricilere kadar, ısı transferi, ısı geri kazanımı ve sülfürik asit üretimi ile ilgili diğer görevler için müthiş termal verimlilik sağlar. Dahası, bunlar düşük kurulum, işletme ve bakım maliyetlerinin ek avantajlarıyla birlikte gelir.

Yüksek performanslı malzemeler 

Sülfürik asit, oldukça agresif çalışma ortamlarını içerir. Alfa Laval, korozyona dayanıklı plaka malzemelerinden oluşan geniş seçeneklere ve en zorlu sülfürik asit görevlerine uyacak şekilde uyarlanmış dayanıklı, son derece esnek contalara sahiptir. Geniş endüstri uzmanlığımızla, sülfürik asit prosesine uygun doğru malzemeyi seçmenize yardımcı olur, böylece güvenilir çalışma ve çalışma süresi sağlarız 

Atık ısı geri kazanımından kar elde edin  

 Büyük ölçekli sülfürik asit üretimi tarafından salınan önemli miktarda ısı, kullanılacak gelirleri temsil eder. Isı geri kazanım teknolojisinde dünyanın önde gelen uzmanlarından biri olan Alfa Laval, değerli enerjiyi geri kazanmanıza ve ticari kullanıma sunmanıza yardımcı olmak için güvenilir teknolojiler ve uzun süredir devam eden endüstri uzmanlığı sunar. Alfa Laval contalı ve yarı kaynaklı ısı eşanjörleri ile geri kazanılan enerji, ön ısıtma işlemi için kazan besleme suyunu ısıtmak, bitişik tesislere enerji sağlamak veya evlere ve şehirlere bölgesel ısıtma sağlamak için kullanılabilir. Ne seçerseniz seçin, kârlılığınızı artırmanıza yardımcı olan atık ısı geri kazanımına minimum yatırım ve maksimum tasarruf sağlar.  

The sulphuric acid plant and district heating

Soğutma sistemini plakalı ısı eşanjörlerini kapalı devre bir soğutma devresine dahil edecek şekilde yeniden yapılandırdıktan sonra, soğutma suyunun sıcaklığı yükseltildi ve artık bölgesel ısıtma için kullanılabilir.