Havalı free cooling

Hava esaslı Free cooling de, soğutulmuş su için soğutma ortamı olarak düşük sıcaklıklı dış hava kullanılır. Bu yöntem, mekanik soğutmayla karşılaştırıldığında, iklimlendirme ve süreç yönetimi açısından ekonomik ve çevre dostu bir çözümdür. Free cooling in belirli uygulamalarda sağlayacağı kapsamlı faydaları nasıl elde edeceğinizi bulun ve bunu eksiksiz bir soğutma çözümüne entegre edin.

Free cooling air 640x360

Doğru soğutma kombinasyonunu bulun

Free cooling yöntemi, dış hava sıcaklığının gerekli süreç sıcaklığının altına düştüğü yılın daha soğuk dönemleri boyunca soğutma gerekliliklerini karşılayabilecektir. Hava esaslı çözümlerde, hava kuru soğutucu, adiyabatik soğutucu ya da soğutma kulesinden geçerek ısı eşanjörüne kadar ulaşır. Alfa Laval, bütün bir yıl boyunca, Free cooling ve soğutucu yoluyla soğutma arasındaki optimum seviyeyi tespit etmek üzere, sahip olduğu kapsamlı uygulama bilgisini kullanmaktadır. Soğutucu ile Free cooling arasındaki enerji oranı, mekanik soğutmayla karşılaştırıldığında, 1’e 5 seviyesindedir.

Free cooling in sağladığı bütün faydaları elde edin

Alfa Laval, hava esaslı Free cooling sistemlerinde, adiyabatik soğutucu ya da kuru soğutucu ve contalı plakalı ısı eşanjörü kombinasyonunu sunan tek tedarikçidir. Free cooling in sağladığı faydaları maksimum seviyede elde etmenin kilit noktası, yüksek verimli ısı eşanjörleridir. Ve bundan dolayı, dünya genelindeki hava esaslı Free cooling uygulamalarında, Alfa Laval ısı eşanjörleri kullanılmaktadır. 

Musluk suyu ısıtma uygulamaları

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval global servis ağı, tüm sektörler özelinde bilgi sahibi tecrübeli uzmanlara sahiptir. Her türlü ihtiyaç noktasında ve her zaman yedek parça ve uzmanlık alt yapısıyla ihtiyaç sahiplerini desteklemeye hazır bulunan Alfa Laval 360° Servis Portföyü, maksimum çalışma süresi, kullanılabilirlik ve optimizasyon için ekipman kullanım ömrü boyunca start-up, bakım, destek ve geliştirme hizmetlerinden izleme hizmetlerine kadar - tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu hizmetler ile toplam işletme maliyetlerii en aza indirerek, kullanıcıların rekabette bir adım önde olması sağlanmaktadır.

 

Bize ulaşarak hizmet teklifimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.