Alfa Laval - Renewable energies

Renewable energies

Dünyanın enerji tüketiminin yaklaşık %49’u, iç mekan iklimlendirme --- yani ısıtma, soğutma ve kullanım suyu ısıtmasıyla ilgilidir. Alfa Laval’ın enerji tasarruflu ısıtma çözümlerinde, enerji tüketiminin ve fosil yakıtlara olan bağlılığın azaltılması için, geri dönüştürülmüş ya da yenilenebilir enerji kaynakları kullanılabilmektedir.

renewable energies 640x360

Yarının enerji kaynakları için hazır

Modern merkezi ısıtma sistemleri, enerji kaynaklarının seçilebilmesi açısından, harika bir esneklik sağlamaktadırlar. Şebeke içerisinde yer alan evler ya da apartman dairelerindeki mevcut ekipmanlar üzerinde değişiklik yapmadan, bir enerji kaynağından diğerine geçiş yapılabilmektedir. Sistemler aynı zamanda, gelecekte ortaya çıkabilecek yeni enerji kaynaklarının kullanımı hazır durumdadır.

Atıklar, ısıtma için bir kaynaktır

Alfa Laval çözümleri, ısıtma kaynakları olarak alternatif enerjilerden faydalanılabilen ısıtma sistemlerinin kilit bir parçasıdır. Bölgesel ısıtma şebekesi, endüstriyel ısı fazlası, atık yakma tesisleri ya da biokütle gibi geri dönüştürülebilir enerji kaynaklarıyla entegre edilebilmektedir. Jeotermal ya da güneş termal enerjisi gibi yenilenebilir enerjiler de, potansiyel enerji kaynakları arasında yer almaktadır. 

HVAC İçinde Geleceğe Yön Vermek

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.