Güneş enerjisi sistemi | Alfa Laval

Güneş enerjisi sistemi

Güneş enerjisiyle ısıtma, merkezi ısıtma sistemlerinde, biyolojik yakıtlar gibi diğer enerji kaynaklarının alternatifi ya da ilave yöntemi olarak çok uygun bir yöntemdir. Alfa Laval, plakalı ısı eşanjörleri, musluk suyu sistemleri ve güneş enerjisinin sıcak suya dönüştürülmesi için kullanılan AlfaPilot çoklu enerji kontrol üniteleri gibi, ev tipi sıcak sulardan merkezi ısıtmaya kadar çeşitli alanlarda uygulanabilecek çözümler sunmaktadır.

Solar thermal 640x360

Yenilenebilir enerji

Güneş kolektör panellerinden ısı transferi, güneş enerjisinin toplanmasında kullanılan ideal bir yöntemdir. Güneş ısısı, düz bir yüzey üzerinde emilmesinin ardından ev tipi musluk sularının ısıtılmasında ve radyatör tipi ısıtma sistemlerinde kullanılabilecek sıvı formuna dönüştürülmektedir.

Dünya genelinde güneş enerjisinin dönüştürülmesi

Alfa Laval’ın ısı eşanjörleri, güneş enerjisinin elde edilmesi için gerekli yüksek ısı transferi verimliliği sağlamaktadır. Plakalı ısı eşanjörlerimiz, musluk suyu sistemlerimiz ve AlfaPilot çoklu enerji kontrol ünitelerimiz, Danimarka’nın Ærø adasındaki dünyanın en büyük güneş enerjili merkezi ısıtma sisteminden Pekin Olimpiyat köyündeki güneş enerjili musluk suyu sistemlerine kadar, birçok yenilikçi uygulamalarda kullanılmaktadır. 

HVAC İçinde Geleceğe Yön Vermek

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.