Termal depolama | Alfa Laval

Termal depolama

Termal depolama, geleneksel soğutucuların kompakt ve ekonomik bir alternatifidir. Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörleri, dünya genelindeki yenilikçi termal buz depolama uygulamalarında optimum performans sağlamaktadır.

thermal storage 640x360

Dondurma ve buz çözme: buz esaslı teknoloji

Termal depolama, buzun bir dönem boyunca biriktirilmesine ve ardından diğer bir dönem boyunca kullanılmak üzere çözülmesine olanak sağlamaktadır. Depolamak için buz üretimi çoğunlukla, elektriğin daha ucuz olmasından dolayı geceleri yapılmaktadır. Büyük miktarda enerji tasarrufu sağlamasının yanı sıra, buz depolama çözümü, geleneksel soğutma sistemleriyle karşılaştırıldığında, yerden de tasarruf etmenizi sağlayan bir çözümdür.

Dünyanın en yüksek binasının soğutulması

Alfa Laval, ısı eşanjörlerimizin termal depolama çözümlerinde kullanılmak üzere optimizasyonlarının sağlanması için, en son teknolojiyi uygulamaktadır. Contalı plakalı ısı eşanjörleri, dünyanın en yüksek binası olan Dubai’deki Burj Khalifa’nın soğutulmasında uygulanan en yenilikçi sistem de dahil olmak üzere, dünya genelindeki birçok buz depolama sistemlerinde kullanılmaktadır. 

HVAC İçinde Geleceğe Yön Vermek

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.