Alfa Laval - Sulu free cooling

Sulu free cooling

Nehirler, göller ya da okyanuslardan kaynak sağlayan su esasla Free cooling, ekonomik, çevre dostu iklimlendirme ve süreç soğutma için aradığınız cevap olabilir. Free cooling in belirli uygulamalarda sağlayacağı kapsamlı faydaları nasıl elde edeceğinizi bulun ve bunu eksiksiz bir soğutma çözümüne entegre edin.

Free cooling liquid 640x360

Uygun maliyetli soğutma  

İlkbahar ve sonbahar mevsimlerinde, Free cooling ve soğutucu tarafından sağlanan soğutma kombinasyonu kullanılmaktadır. Soğutucu, kondansatörü soğutmak için Free cooling kaynaklarından faydalanarak yaz boyunca toplam soğutma ihtiyacını karşılar. Uygun Free cooling kaynakları arasında, nehirlerden, göllerden, okyanuslardan ve yeraltı sularından sağlanan buz ve kar depoları yer almaktadır.

Free cooling ile daha az soğutma gazı ve daha az masraf

Uygulamalarda soğutucu kaynağı olarak Free cooling den faydalandığınızda, ekolojik açıdan zararlı soğutma gazlarının kullanımını azaltırsınız. Free cooling, aynı zamanda elektrik masraflarını azaltmak için kullanılan bir yöntemdir; soğutucu çalıştırmakla Free cooling kullanımı arasında 1:5 oranında tasarruf olanağı bulunmaktadır. Elektrik tüketiminin azaltılması, elektrik enerjisi üretiminin sıklıkla hava kirliliğine yol açmasından dolayı, aynı zamanda çevre dostu bir etkiye sahiptir. 

HVAC İçinde Geleceğe Yön Vermek

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.