Alfa Laval - Chiller koruma

Chiller koruma

Kirlilik, kondansatörün yaygın olarak görülen kirlilikle ilgili sorunlardan etkilenebilecek olmasından dolayı, soğutucu performansı açısından bir tehdit oluşturmaktadır. Alfa Laval, verimli ısı eşanjörlerini ekonomik ve çevre dostu Free cooling esaslı çözümlerinde bir araya getirerek, chiller lerin korunması için yeni yollar bulmaktadır.

Chiller-protection 640x360

Kirlilik performansı olumsuz etkiler

Kirli bir çalışma ortamı, kondansatörün bozulmasından dolayı, chillerin kapatılması riskini arttırır. Kondansatörün aşındırıcı klorürler, tortular ve sudaki biyolojik aktivitelerden kaynaklanabilecek etkilere karşı savunmasız olmasından dolayı, chillerin düşük maliyetli bir yöntemle korunması gerekir.

Chiller korunmasında Free cooling in rolü

Alfa Laval contalı ısı eşanjörleri, chiller ler için ekonomik ve etkin kondansatör koruması sağlamak üzere kullanılabilecektir. Bir soğutma kulesinin, nehir ya da göl gibi Free cooling kaynağıyla birlikte kullanılmasıyla, plakalı ısı eşanjörlerimiz, chiller koruması için dolaylı bir sistem oluşturulmasına yardımcı olabilecektir. Bu çözüm, soğutma kaynağının doğrudan chiller e bağlantılı olduğu doğrudan sistemle karşılaştırıldığında, kirlilikle ilgili sorunları ortadan kaldırır ve sonuç olarak kondansatör güvenilirliğini geliştirerek bakım masraflarını azaltır. 

HVAC İçinde Geleceğe Yön Vermek

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval, ekipmanınızın en iyi çalışır halde tutulması için kapsamlı bir hizmetler portföyü sunmaktadır.

Ürünlerinizin performansının nasıl arttırılacağını keşfetmek için bizimle irtibata geçin.