Yüzme havuzu ısıtma

Alfa Laval contalı plakalı ısı eşanjörleri ve sistemleri, yüzme havuzlarında yıl boyunca tutarlı su sıcaklığı muhafaza edilmesi için enerji tasarruflu ve ekonomik bir çözüm sunmaktadır. Belirli projelerde, yüzme havuzu ısıtması, aynı zamanda Alfa Laval tarafından sunulan toplam bir çözüm bünyesinde de yer alabilecektir.

Swimming pool heating 640x360

Uygun maliyetli havuz ısıtması

Yüzme havuzunun sirkülasyon sistemi ile, binanın ısıtma sistemi arasında monte edilen bir ısı eşanjörü, devreleri ayırmakta ve yüzme havuzunun ısıtılmasını sağlamaktadır. Yüzme havuzu ısıtma sisteminde yer alan plakalı ısı eşanjörlerinin termodinamik avantajları ve düşük maliyetli faydalarıyla, bu alanda borulu ısı eşanjörlerine kıyasla, daha yaygın bir şekilde kullanım alanı bulmaktadırlar. Alfa Laval aynı zamanda, havuzlardaki suyun yeniden ısıtılması ve sıcaklığının muhafaza edilmesi için kompakt bir sistem de sunmaktadır: AquaPool.

Farklı enerji kaynakları kullanma esnekliği

Havuz ısıtması için, binanın ısıtma sisteminden elde edilen fazla kapasite gibi çok çeşitli ısıtma kaynakları kullanılabilmektedir. Güneş enerjisi ile jeotermal enerji gibi yenilenebilir enerjiler de, uygun maliyetli ısıtma kaynakları olarak harika bir performansa sahiptirler. Yüzme havuzu ısıtması aynı zamanda, daha büyük bir proje içerisinde entegre edilebilmektedir. Meksika’daki Cancún Palace resort otelinde, Alfa Laval ısı eşanjörlerinin kullanıldığı bir iklimlendirme ve yüzme havuzu ısıtma sistemi bulunmaktadır. Kondansatörlerden tahliye edilen sıcak su, ilave hiçbir masraf olmadan, ısıtılmış havuz suyu sağlamak için kullanılır. 

Musluk suyu ısıtma uygulamaları

Alfa Laval 360 ° Servis Portföyü

 

Alfa Laval global servis ağı, tüm sektörler özelinde bilgi sahibi tecrübeli uzmanlara sahiptir. Her türlü ihtiyaç noktasında ve her zaman yedek parça ve uzmanlık alt yapısıyla ihtiyaç sahiplerini desteklemeye hazır bulunan Alfa Laval 360° Servis Portföyü, maksimum çalışma süresi, kullanılabilirlik ve optimizasyon için ekipman kullanım ömrü boyunca start-up, bakım, destek ve geliştirme hizmetlerinden izleme hizmetlerine kadar - tüm kullanıcı ihtiyaçlarını karşılamaktadır.

Bu hizmetler ile toplam işletme maliyetlerii en aza indirerek, kullanıcıların rekabette bir adım önde olması sağlanmaktadır.

 

Bize ulaşarak hizmet teklifimiz hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.