Şeker Prosesi

Alfa Laval şekerli sıvıların ısıtılması, şurup, melas ve yüksek viskoziteli akışkanların ısıtılması ve soğutulması, santrifüjler ile şeker arıtıcısının tabanından şeker çamurunun suzulaştırılması işlemi, buharlaştırma ve yoğuşma çözümleri için gelişmiş çözümler sağlar.

Sugar refining

Şeker sıvıları

Standart Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri her türlü şeker sıvılarını ısıtmak için kullanılabilir. Ham şekerden elde edilen lif kalıntıları içeren sıvılar için, WideGap plakalı ısı eşanjörleri özellikle verimli bir çözümdür.

Şuruplar, melas ve diğer yüksek viskoziteli akışkanlar için

Standart Alfa Laval plakalı ısı eşanjörleri viskoziteli sıvıların da etkili bir şekilde ısıtılmasını ve soğutulmasını sağlayabilir. Ayrıca aşındırıcı kristaller içeren sıvıların işlenmesinde bile sağlam ve dayanıklı olan döner loblu pompalar da tedarik ediyoruz.

Buharlaştırma

Şeker rafinerileri için Alfa Laval, tek bir AlfaVap unitesinden komple bir buharlaştırma sistemine kadar tek bir ünite veya komple sistem olarak mühendisliği yapılmış sistemleri tedarik etmektedir.

Bir AlfaVap buharlaştıcısında, şeker şerbeti önemli ölçüde düşük içerde kalma süresine sahiptir; bu da renk değişimini azaltır ve yüksek ürün kalitesi sağlar.

Yoğunlaştırma

İdeal bir vakum kondenseri olarak AlfaCond plakalı kondenser soğuyan ortamdan ayrılan yoğuşma sıvılarını tutar. Bir şeker rafinerisi için bu özellikle yararlıdır; çünkü yoğunlaşma suyunu aşırı soğutmaya gerek kalmadan rafinerinin ön ucuna geri getirilebilir. Ayrıca, soğutma suyunu arıtma ihtiyacını en aza indirecek şekilde, soğutma suyu şeker kalıntılarından arındırılımış olarak tutulacaktır.

Şeker cürufu

Decanter santrifüjler şeker kaybını azaltıp su tasarrufu sağlayarak ve bertaraf sorunlarını azaltarak, ham şeker temizleyicisinden alınan şeker cürufunun suyunu almak için kullanılır.

Sugar FAQ

What are the questions most frequently asked by our customers? Some of the answers may surprise you.

 Frequently Asked Questions