Şeker Pancarı Prosesi

Şeker üretimi ve rafine edilmesinde, ilk meyve suyundan (şerbet ve şeker şurubundan) nihai şeker tortusuna kadar, farklı akışkanlara ve bu akışkanlardan dışarıya sürekli ısı transferi yapılması söz konusudur. İşlemlerininzden daha fazla ısı kazanılması daha az enerji kullanmanıza ve üretim maliyetlerinizi düşürmeye yardımcı olabilir.

Beet processing 640x360

Alfa Laval ham şerbet, kireçlenmiş ham şerbet ve diğer lif içeren sıvıları ısıtma, berrak meyve suyu ısıtma, şurup, şeker tortusu ve yüksek viskoziteli diğer sıvıları ısıtma ve soğutma için gelişmiş çözümler, buharlaştırma ve yoğuşma çözümleri sunar.

Ham meyve suyu, kireçlenmiş şerbet ve lif içeren diğer sıvılar

Alfa Laval ürünleri prosesinizden daha fazla ısı kazanmanıza yardımcı olarak, şeker üretim tesisinizde enerji verimliliğini artırmanıza yardım eder. Lif içeren sıvılar için, Alfa Laval WideGap plakalı ısı eşanjörleri özellikle verimlidir.

Sıvı, buhar veya düşük basınçlı buhar ısıtma ortamı olarak kullanılabilir. Kademe buharı veya son buharlaşma etkisinden kaynaklanan buhar geleneksel olarak atık ısı olarak kabul edilir, fakat bir WideGap ısı eşanjörü bu enerjiden faydalanır. Bu, ulusal şebekeye beslenebilen elektrik üretimi veya yerel ısıtma ağında kullanılacak sıcak su gibi diğer görevler için daha fazla değerlendirilebilir ısı kaynağı tasarrufu sağlar. 

Berraklaştırılmış meyve suyu

Berraklaştırılmış meyve suyunu ısıtmak, ısı kaynağı olarak buharlaştırıcılardaki buhar kaçaklarından yararlanma ve yoğuşturma için Alfa Laval plakalı ısı eşanjörlerinin kullanılması etkili bir çözümdür.

 Bu enerji tüketimini azaltır ve buharlaştırıcıların kapasitesini maksimuma çıkarır.

Buharlaşma

Pancar şekeri fabrikalarında, mevcut Robert buharlaştırıcılarına güçlendirici paralel kademe olarak bir AlfaVap plakalı buharlaştırıcı monte edilebilir. AlfaVap tasarımının düşük ağırlığı, kompaktlığı ve çok yönlülüğü mevcut tesisatın buharlaştırma kapasitesini artırmak için hemen hemen her yere monte edebilmenizi sağlar. AlfaVap plakalı evaporatorleri ayrıca tam bir buharlaştırma kademesi olarak da kullanılabilir.

Şuruplar, melas ve diğer yüksek viskoziteli akışkanlar

Alfa Laval standart plakalı ısı eşanjörleri viskozitelisi yüksek sıvıların etkili bir şekilde ısıtılımasını ve soğutulmasını sağlar. Ayrıca aşındırıcı kristaller içeren akışkanların işlenmesinde bile sağlam ve dayanıklı olan döner loblu pompalar da tedarik ediyoruz.

Yoğunlaştırma

Bir vakum kondenseri olarak ideal olan AlfaCond plakalı kondenser soğuyan ortamdan ayrılan yoğuşma suyunu tutar. Atık suyu arıtma konusundaki mevzuat gittikçe daha sıkı hale geldikçe, baromatik kondenserlerin geleneksel bir tercih olduğu tesislerde bu ideal bir seçenek haline gelmektedir.

Sugar FAQ

What are the questions most frequently asked by our customers? Some of the answers may surprise you.

 Frequently Asked Questions