Şeker Kamışı Prosesi

Şuruplar, melas ve diğer yüksek viskoziteli akışkanlar Alfa Laval standart plakalı ısı eşanjörleri viskozitelisi yüksek sıvıların etkili bir şekilde ısıtılımasını ve soğutulmasını sağlar. Ayrıca aşındırıcı kristaller içeren akışkanların işlenmesinde bile sağlam ve dayanıklı olan döner loblu pompalar da tedarik ediyoruz. Yoğunlaştırma Bir vakum kondenseri olarak ideal olan AlfaCond plakalı kondenser soğuyan ortamdan ayrılan yoğuşma suyunu tutar. Atık suyu arıtma konusundaki mevzuat gittikçe dah

Cane processing 640x360

Alfa Laval ham, kireçlenmiş şerbet ve diğer lif içeren sıvıları ısıtma, berrak meyve suyu ısıtma, şurup, şeker tortusu ve yüksek viskoziteli diğer sıvıları ısıtma ve soğutma için gelişmiş çözümler ile buharlaştırma ve yoğuşma çözümleri sunar.

Ham şerbet, kireçlenmiş şerbet ve lif içeren diğer sıvılar

Alfa Laval WideGap plakalı ısı eşanjörleri özellikle lif içeren sıvıları ısıtmak için etkili bir çözümdür.

Sıvı, buhar veya düşük basınçlı buhar ısıtma ortamı olarak kullanılabilir. Kademe buharı veya son buharlaşma etkisinden kaynaklanan buhar geleneksel olarak atık ısı olarak kabul edilir, fakat bir WideGap ısı eşanjörü bu enerjiden faydalanır. Bu, ulusal şebekeye beslenebilen elektrik üretimi gibi diğer görevler için daha fazla değerlendirilebilir ısı kaynağı tasarrufu sağlar.

Berraklaştırılmış meyve suyu

Berraklaştırılmış meyve suyunu ısıtmak, ısı kaynağı olarak buharlaştırıcılardaki buhar kaçaklarından yararlanma ve yoğuşturma için Alfa Laval plakalı ısı eşanjörlerinin kullanılması etkili bir çözümdür. 

Bu enerji tüketimini azaltır ve buharlaştırıcıların kapasitesini maksimuma çıkarır.

Buharlaştırma

Pancar şekeri fabrikalarında, mevcut Robert buharlaştırıcılarına güçlendirici paralel kademe olarak bir AlfaVap plakalı buharlaştırıcı monte edilebilir. AlfaVap tasarımının düşük ağırlığı, kompaktlığı ve çok yönlülüğü mevcut tesisatın buharlaştırma kapasitesini artırmak için hemen hemen her yere monte edebilmenizi sağlar. AlfaVap plakalı evaporatorleri ayrıca tam bir buharlaştırma kademesi olarak da kullanılabilir.

Berraklaştırma Dibi Şeker Çamuru

Alfa Laval dekanter santrifüjler şeker arıtıcısının tabanından şeker çamurunun suzulaştırılması işlemi için, geleneksel doner vakum filtresi için etkili bir alternatiftir. Bu enerji tüketimini azaltırken daka yüksek bir kek kuruluğu sağlar ve şeker kaybını azaltır.

Şuruplar, melas ve diğer yüksek viskoziteli akışkanlar

Alfa Laval standart plakalı ısı eşanjörleri viskozitesi yüksek sıvıların etkili bir şekilde ısıtılımasını ve soğutulmasını sağlar. Ayrıca aşındırıcı kristaller içeren akışkanların işlenmesinde bile sağlam ve dayanıklı olan döner loblu pompalar da tedarik ediyoruz.

Yoğunlaştırma

Bir vakumkondenseri olarak ideal olan AlfaCond plakalı kondenser soğuyan ortamdan ayrılan yoğuşma suyunu tutar. Atık suyu arıtma konusundaki mevzuat gittikçe daha sıkı hale geldikçe, baromatik kondenserlerin geleneksel bir tercih olduğu tesislerde bu ideal bir seçenek haline gelmektedir.

Sugar FAQ

What are the questions most frequently asked by our customers? Some of the answers may surprise you.

 Frequently Asked Questions