Yoğurt ve fermente süt ürünleri prosesi | Alfa Laval

Yoğurt ve fermente süt ürünleri prosesi

Yoğurt ve fermente süt içecekleri küresel süt tüketimi değerinin yaklaşık %20'sini oluşturmaktadır. Bu hijyenik üretim ve ısı transferi performansı talebini artıran bir ürün kategorisidir. Bu süt ürünleri, tipik olarak etkili değişim süreçlerinin önemli olduğu kesintisiz toplu şarj prosesleri ile üretilir. Alfa Laval’in hijyenik komponent çeşitleri ve kapsamı en yüksek hijyen standartları ile üreticilerin verimli süt üretim süreçleri oluşturmasına yardımcı olur.

Yoghurt-and-cultured-milk-processing

Yoğurt ve kültürlü süt işleme konusunda bilgi sahibi olun

Yoğurt ve fermente süt ürünleri üretimi eskiden basit bir süreç olan asırlık bir gelenektir. Bununla birlikte günümüzün ticari süreçleri çok daha karmaşık ve zorludur. Tüketici talebinin yüksek olması nedeniyle, şarj büyüklüklerinin yanı sıra ürünlerin çeşitliliği ve lezzetleri önemli ölçüde artmıştır. Tesis üretkenliği sağlamak için, tat, doku, aroma görünüm ve raf ömrünü artırmak için malzemelerin nazik şekilde işlenmesinden hijyen, enerji verimliliği ve tesis optimizasyonuna kadar göz önünde bulundurulması gereken çeşitli unsurlar vardır.

Alfa Laval yoğurt ve fermente süt ürünleri işleme konusunda geniş bilgi ve deneyiminin yanı sıra hijyenik ve temizlenmesi kolay bir ekipman yelpazesine sahiptir. Enerji verimli pompalarımız ve karıştırıcılarımız büyük miktarda fermente edilmiş süt ürünlerini çok düşük kesme gerilimi ile nazik bir şekilde işleme kabiliyetine sahipken, dikkatli bir şekilde tasarlanmış olan Alfa Laval eşanjörleri fermantasyon işlemi boyunca optimum sıcaklık için hassas şekilde kontrol edilen sıcaklıklar sağlar. Bu da yoğurt ve kültürlü süt ürünü üreticilerinin toplam gönül rahatlığının tadını çıkarırken ham maddelerden en iyi verimi almasını, enerji tasarrufu yapmasını ve kirlenme riskini en aza indirmesini sağlar. 

Neden Alfa Laval’i seçmelisiniz?

  • Kanıtlanmış güvenilirlik 
  • Komple hijyenik komponentlerimiz başarıya ulaşmak için gereken yenilikler, esneklik ve verimliliği destekler.

Ürün kataloğu

Güncel 'Close at hand' online versiyonu   

Aradığınız bir Alfa Laval ürününü bulmak için tıklayın

Yedek parça kataloğu

En son online versiyonu

Alfa Laval Yedek parçalarını bul

Danimarka Süt ve Gıda Sanayi paneli

Broşür: Süt endüstrisinin kalbinde

Teknik makaleler

near Haber Bülteni

Sektörünüz ve prosesleriniz ile ilgili önemli sürdürülebilirlik konuları ve fırsatlar hakkında bilgilerinizi güncel tutmak için

Daha fazla bilgi edinin

Hijyenik ekipman broşürleri

Alfa Laval brochures with hygienic equipmentHijyenik kullanım için ekipmanlarımız hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabilirsiniz.

Isı eşanjörleri 

Pompalar 

Membranlar 

Tank ekipmanları  

Borular ve bağlantı parçaları 

Vanalar ve otomasyon  

Animasyonlar

Animasyon sitesini ziyaret edin ve ürünün içine bakarak nasıl çalıştığını görün. 

Animasyonlara git