Alfa Laval - Peynir altı suyu, kazein ve laktoz prosesi

Peynir altı suyu, kazein ve laktoz prosesi

Peynir altı suyu üretim potansiyelini maksimize etmenin püf noktası kendi özel karakteristiklerini elde etmek için ayrı ayrı komponentleri etkili bir şekilde ayırma ve konsantre etme yeteneğidir. İnce tanecikleri ve yağ kalıntılarını etkili bir şekilde uzaklaştırırken ham peynir altı suyunun kalitesini muhafaza etmek esastır. Biz son ürün portföyünü çeşitlendirme ve enerji vermliliğine yardımcı olarak ayrıştırma ve konsantrasyon için geniş bir membran yelpazesi ve kapsamı sunuyoruz.

Whey casein and lactos processing 640x360

Peynir altı suyu, kazein ve laktoz işleme konusunda bilgi sahibi olun

Peynir altı suyu prosesi hızla büyüyen bir süt endüstrisi segmentidir. İster tatlı ister ekşi peynir altı suyu olsun, bu peynir yan ürünü günümüzde peynir altı suyu vitamin, krema ve tereyağı üretiminde kullanılmaktadır. Bu ayrıca gıdaların kıvamını artırmak, atletik performansı geliştirmek, sağlıklı yaşlanma ve kilo kaybını teşvik eden peynir altı suyu esaslı ürünler için de kullanılmaktadır. Tabi ki, zorlukları da vardır; bunlar arasında sütteki mevsimsel değişiklikler veya ineğin cinsinden kaynaklanan peynir altı suyu bileşiminde farklılıklar olmasına rğmen daha yüksek verim ve yükseltilmiş kalite talebi sayılabilir.

Ham peynir altı suyundan daha fazla değer elde etmek uzmanlık ile yüksek verimliliğe sahip membran teknolojisinin harmanlanmasını gerektirir. Alfa Laval peynir altı suyu üretiminin kalbi olan temizlenmesi kolay hijyenik evaporatör/kondanser, ayrıştırma ve membran filtrasyon sistemleri ile ısı transferi, separasyon ve sıvı işleme konusundaki engin tecrübesini birleştirir. Bu kaynak tüketimini ve kritik parçalardaki aşınmayı en aza indirirken çalışma süresi, yüksek verim ve mükemmel ürün kalitesi sağlamak için optimize edilmiş peynir altı suyu işleme hatları sonucunu doğurmaktadır. Dahası, Alfa Laval hijyenik ekipmanları ile peynir altı suyu üreticilerinin huzurunu sağlar. 

Neden Alfa Laval seçmelisiniz?

  • Kanıtlanmış güvenilirlik 
  • Biz son ürün çeşitlendirmesine yardımcı olan geniş bir ayırma ve konsantre etme amaçlı membran yelpazesi sunuyoruz.

Ürün kataloğu

Güncel 'Close at hand' online versiyonu   

Aradığınız bir Alfa Laval ürününü bulmak için tıklayın

Yedek parça kataloğu

En son online versiyonu

Alfa Laval Yedek parçalarını bul

Danimarka Süt ve Gıda Sanayi paneli

Broşür: Süt endüstrisinin kalbinde

Teknik makaleler

near Haber Bülteni

Sektörünüz ve prosesleriniz ile ilgili önemli sürdürülebilirlik konuları ve fırsatlar hakkında bilgilerinizi güncel tutmak için

Daha fazla bilgi edinin

Hijyenik ekipman broşürleri

Alfa Laval brochures with hygienic equipmentHijyenik kullanım için ekipmanlarımız hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabilirsiniz.

Isı eşanjörleri 

Pompalar 

Membranlar 

Tank ekipmanları  

Borular ve bağlantı parçaları 

Vanalar ve otomasyon  

Animasyonlar

Animasyon sitesini ziyaret edin ve ürünün içine bakarak nasıl çalıştığını görün. 

Animasyonları göster