Alfa Laval - Dondurma prosesi

Dondurma prosesi

Dondurma karışımı üretmek, çeşitli kuru ve sıvı maddelerin kullanılması, mevsimsel talep dalgalanmalarına uyum sağlanması, yenilikçi ve çeşitli ürün portföyü oluşturulmasının yanı sıra, yüksek düzeyde esneklik ve verimlilik gerektirir. Geniş ürün yelpazesine sahip hijyenik proses komponentlerimiz ve tank ekipmanlarımız, işletmecilerin hammaddelerini ve üretim kapasitesinin en verimli şekilde kullanmasına yardımcı olarak verimlilik ve esneklik sağlar.

Ice cream processing 640x360

Dondurma prosesi

Sürekli olarak kaliteli ve aynı standartta dondurma üretmek zor bir iştir. Karıştırma, pastörizasyon, homeojenizasyon ve soğutma işlemlerinden, tat verme, renklendirme ve dondurma işlemlerine kadar olan işlemler boyunca dikkat edilmesi gereken bir çok faktör vardır. Bütünlüğünden ödün vermeden en yüksek kalitede dondurma yapmak için, muntazam şekilde karışmış olan kuru ve sıvı maddelerin optimum dağılım ve operasyonal verimlilik gerektirir. Sıcaklıklar ve zamanlama da aynı şekilde hassas kontrol gerektirir ve nazik işleme ürün kalitesinin korunması için önemlidir. Alfa Laval, ürünlerin mükemmelliğini, en yüksek derecede temizlik ve verim artışını garanti ederken katı süt işleme standartlarını karşılamak üzere tasarlanmış geniş bir hijyenik ekipman portföyü sunmaktadır.

Çeşitli dondurma imalat süreçleri boyunca, bizim ekipman portföyümüz, dondurma üreticilerini hammaddeden en iyi şekilde yararlanmasının yanı sıra ürün bütünlüğü sağlarken ürün kaybını ve enerji kullanımını azaltmasına yardımcı olur. Tüm bunlar dondurma üreticilerine gönül rahatlığı verir. 

Neden Alfa Laval seçmelisiniz?

  • Kanıtlanmış güvenilirlik 
  • Dondurma miksi üretmek için hijyenik komponentlerimiz ve tank ekipmanlarımız verimlilik ve esneklik sağlar

Ürün kataloğu

Güncel 'Close at hand' online versiyonu   

Aradığınız bir Alfa Laval ürününü bulmak için tıklayın

Yedek parça kataloğu

En son online versiyonu

Alfa Laval Yedek parçalarını bul

Danimarka Süt ve Gıda Sanayi paneli

Broşür: Süt endüstrisinin kalbinde

Teknik makaleler

near Haber Bülteni

Sektörünüz ve prosesleriniz ile ilgili önemli sürdürülebilirlik konuları ve fırsatlar hakkında bilgilerinizi güncel tutmak için

Daha fazla bilgi edinin

Hijyenik ekipman broşürleri

Alfa Laval brochures with hygienic equipmentHijyenik kullanım için ekipmanlarımız hakkında ihtiyaç duyduğunuz bilgileri bulabilirsiniz.

Isı eşanjörleri 

Pompalar 

Membranlar 

Tank ekipmanları  

Borular ve bağlantı parçaları 

Vanalar ve otomasyon  

Animasyonlar

Animasyon sitesini ziyaret edin ve ürünün içine bakarak nasıl çalıştığını görün. 

Animasyonları göster