Şarap ve damıtılmış alkollü içecek üretimi

Alfa Laval, şarap firmalarına ve içki üreticilerine kapsamlı bir dizi teknoloji, çözüm ve ekipman tedariki sağlamaktadır. Bunlar arasında, buharlaştırma ve termovinifikasyon ile ekstraksiyon, konsentrasyon ve her türlü ısı uygulaması, çapraz akış filtasyonu, stabilizasyon, ısıtma ve soğutma ve santrifüj ile ayırma yoluyla geri kazanım ve berraklaştırma işlemlerini kapsar. Ayrıca, sıvı taşıma, karıştırma ve tank temizliliğinin yanı sıra dolum ve paketleme işlemlerini de içermektedir.

Wine and distilled alcoholic beverages production 640x360

Hassas denge

Şarap ve damıtılmış içecekler üretilmesi, yetenekli bir işçilik ve aynı zamanda narin, uzman bir beceri uygulamasını da içeren endüstrileştirilmiş bir süreçtir. Ürününüzün imal edilmesi için katkı sağlayan herkes için eşit derecede faydalı çözümler sağlamak, oldukça beceriklilik gerektiren bir başarıdır.

Alfa Laval, uzun bir ekipman servis ömrü boyunca, şirketlerin tam kontrolü sürdürmesini, maksimum esneklik, ölçeklenirlik ve güvenilirlik, enerji verimliliği ve çalışma süresini devam ettirmesini sağlayan bir dizi kapsamlı teknoloji, çözüm ve ekipman tedariki sağlar.

Alfa Laval, meyve suyu konsantrasyonu, pastörizasyon ve sterilizasyon aletleri, yüksek hızlı berraklaştırma ve parlatma santrifüjleri ve diğer ekipmanlar için termo-vinifikasyon modülleri, meyve suyu ekstraksiyon  tesisleri, kesintisiz tartarik sterilizasyon ve buharlaştırma sistemlerini içeren şarap ve üzüm suyu sanayii için çözümler sunar. Bu uzman tesisler, daima enerji verimliliğinin artırılmasıına yardımcı olmanın yanı sıra her türlü çevresel etkinin geri alınması için tasarlanmaktadır.

Viski ve votka imalatı için, Alfa Laval mayşe soğutucuları, fermanter soğutucular, etanol kondanserleri  ve ısı değiştiricilerin yanı sıra vinas  konsantrasyonu için, dekanter santrifüjler ve buharlaştırıcılar ihtiva eden ısı eşanjörleri sağlamaktadır.

Alfa Laval çözümleri şunları içerir:

  • Enerji tasarruflu termal transfer için her türlü ısı değiştiriciler,
  • Isıtma/soğutma ve pastörizasyon sistemleri
  • Membran filtreleme sistemleri,
  • Akışkan transferi ekipmanları
  • Hem dekanter santrifüjler hem de dikey santrifüjler dahil olmak üzere santrifüj ayırma teknolojileri
  • Sıvı ve toz malzemeleri karıştırmak için sistemler
  • Tank temizleme ekipmanları dâhil olmak üzere tank içine monte edilmesi gereken kilit sistemler
  • Kutu içi torbalı dolum ve paketleme sistemleri
  • Kazanlar
  • Özel atık arıtma çözümleri.