Artık yemek ve hayvansal yağ prosesleri

Alfa Laval, çok geniş ölçüde et yan ürünlerinden yenilebilir protein maddeleri ve yağlar çıkarmak için yegane bir “know-how” ile gelişmiş teknoloji sağlayan önde gelen bir uzmandır. Bu yenilebilir yağ tesisleri, kollajen ve jelatin özleri, kan plazması, et suyu / çorbaların yanı sıra yağı azaltılmış et dahil olmak üzere yenilebilir ürünlerin işlenmesi sistemini kapsar.

Greave and meal and fat processing 640x360

Sürekli yaş işleme ve tortuların yağdan arındırma ürünleri ve sistemlerine ek olarak, Alfa Laval, mezbaha yan ürünlerinden oluşan karışımların ayrılması ve saflaştırılması için işleme hatları tasarımında da oldukça önemli bir deneyime sahiptir. 

Alfa Laval ayırma teknolojileri jelatin haline getirilecek olan kemik “Bonechips” üretimi ve yine jelatin üretimine girecek deri malzemesinin ön işleme tabi tutulması ve yağdan arındırılması için de geniş ölçüde kullanılır.

Kırmızı etten yağ ayırma sistemleri

Alfa Laval Contherm yüzey sıyırıcılı ısı eşanjörleri ve dekanter santrifüjler yağsız ve dokulu sığır eti gibi yağı azaltılmış et ürünleri üretmek veya kümes hayvanı etlerinin yağını azaltmak için hatlar tasarlamak için kullanılır.

Yağlı kıyma – ister tavuk eti, sığır eti veya domuz eti olsun, yapısı değiştirilmiş proteinler olmadan fakat yağların çoğunu eriterek, Contherm kazınmış yüzeyli ısı eşanjörleri kullanılarak hızlı bir şekilde sertleştirilir. Bir decanter santrifüj istenmeyen yağları uzaklaştırmak için kullanılır. Kıyma hemen arkasından ikinci bir Contherm sisteminde soğutulur. Sonuçta tüm lezzet ve işlevselliğini koruyan, düşük yağlı bir et ürünü elde edilir; bu burger ve tavuk nugetleri dahil olmak üzere bir çok uygulaması tarafından takdir edilen bir özelliktir.

Yenilebilir yağlar

Et işleme şirketleri için, bir çok yağlı doku çeşidinden elde edilen ticari değerin boşa gitmemesi önemlidir. Deri ve bağ dokusu dahil olmak üzere, her türden yağlı dokunun normal olarak saflaştırılmış yağ ve tortularınındönüştürülmesinin nedeni ek kazanç elde elde etmektir.

 

Greavelerin içindeki yağ seviyesini %50 oranında azatan Alfa Laval Centriflow sürekli yaş işleme sistemi bunu başarmanın en iyi yoludur. Bu süreç özellikle yenilenebilir hammaddeleri insan tüketimi için olan ürünlere dönüştürmeye uygun olan tamamen kapalı bir sistem içinde yer alır.

AlfaVap çok aşamalı plakalı buharlaştıma sistemi Centriflow veya rendering prosesinden gelen ayrıştırılan su içindeki tüm çözünmüş proteinleri geri kazanmak için çok kompakt ve son derece enerji verimli bir yöntemdir

Son kurutma, geleneksel diskli kurutucular ile veya Alfa Laval flaş kurutucular kullanılarak gerçekleştirilir.