Kril işleme

Kril, sadece modern ticari sömürünün başlangıcından bu yana, tüm gezegen üzerindeki hayvan türlerinin herhangi birinden daha büyük canlı kütlesini temsil eder. Krilin dikkatli bir şekilde izleme ve sıkı bir şekilde sınırlandırılan uluslararası lisanslara dayalı olarak ana ticari avcılığı (hasadı) Antarktika civarında Güney Kutup Denizi’nde gerçekleştirilir.

Krill processing 640x360

Isıtma, ayırma ve konstantrasyon

Kril işleme prosesinin merkezinde, bir çok sürekli ısıtma, ayırma ve konsantrasyon işlemi için Alfa Laval ekipmanlarına özel bir talep vardır. İki aşamalı ayrıma ve buharlaştırma ekipmanları ile birlikte, hemen hemen tüm Alfa Lava ısı eşanjörü türleri kullanılır.

Dünya Lideri

Günümüzde kril hasadı yapan gemilerin çoğunluğunun üzerinde en azından bir kaç Alfa Laval ekipmanı türlerini taşıması, Kril işleme konusundaki Alfa Laval teknolojilerinin üstünlüğünü yansıtmaktadır.

Dünya kril hasadının %70’inden fazlası şu anda Alfa Laval teknolojileri kullanılarak işlenmektedir.

Gemi güvenilirliği

Tüm kril işleme süreçleri, kril hala taze iken hasat yapılan gemilerin üzerinde yapılmak zorundadır.

Tüm balık tutma işlemi, ıslak işleme ve gemi üzerinde paketleme işlemlerinin, bu nedenle, son derece sağlam ve oldukça güvenilir ekipmanlarla yapılması gerekir. Herhangi bir şeyin yanlış gitmesi durumunda, her gemi limandan binlerce kilometre uzaktadır.

Alfa Laval ekipmanları kullanmanın en önemli avantajı İyi entegre edilmiş yapılandırmalar, son derece dayanıklı tasarım ve kanıtlanmış güvenliğe dayanmaktadır. Bu da bildiğiniz kril işleme ekipmanlarına güvenebileceğinizi gösterir.