Balık işleme prosesleri

Alfa Laval, balık yan ürünlerinden Omega-3 gibi değerli tüketici ürünleri veya hayvan yemi olarak kullanılan jelatin veya collagen peptide balık yemi proteinleri veya hayvan yemi için konsantre balık proteinleri üretiminde kullanılan ekipmanlar ve çözümler için tanınmış bir tedarikçidir.

Fish processing

Hızlı, hijyenik ve güvenilir

Balık, kabuklu deniz ürünleri ve dünya denizlerinin diğer sakinlerinden insanların veya hayvanların tüketimi ya da başka türlü kullanımı için ürünler üretmek olağanüstü bir hız, güvenilirlik ve hijyen gerektirir.

Daha iyi kombinasyonlar

Balık, kabuklu deniz ürünleri ve kril işleme işlemlerinde en iyi, en kârlı sonuçlar elde etmenin en basit yöntemlerinden biri ; tüm bileşen ve sistemlerin  birbirlerinin verimliliğini artırarak, sorunsuz ve güvenilir biçimde birlikte çalışmasını sağlamaktır.

Sistemler, modüller veya ekipmanlar

Alfa Laval komple proses tesislerinden, önceden tasarlanmış modüllere ve tek tek uzmanlaşmış ekipmanlara kadar tam bir olanaklar spetrumu sağlayabilir.  Ayrıca siz de balık, kabuklu deniz mahsulleri veya kril işleme için herhangi bir tesisi  genişletmeye, geliştirmeye ve ince ayar yapmaya yardımcı olması için Alfa Laval’in eşsiz pratik teknik bilgisinden ve deneyiminden yararlanabilirsiniz.

Kriterleri değiştiriyor

Alfa Laval in yetenekleri , bu işlemleri endüstriyel ölçekte, daha az atık, daha düşük enerji tüketimi ile ve kalite standartlarının yanı sıra kâr marjlarınızı artırmaya yardımcı olan ileri teknoloji çözümlerinden yararlanarak gerçekleştirmenizi sağlar.

Atıktan kazanca

Bu deniz ürünleri işleme operasyonlarının bir çoğu genellikle bir çok yan ürünlerin yanı sıra “artıklar”a yol açmaktadır. Bunların çoğu diğer ürünlerin içindeki nispeten düşük kazançlı bileşenlere dönüştürülmekte veya hayvan yemi olarak kullanılmaktadır.

Ancak, Alfa Laval teknolojileri bu artıkları ve diğer hammaddeleri önemli ölçüde ticari potansiyeli olan yüksek değerli yenilebilir protein kaynaklarına dönüştürmenizi sağlayabilir.

Surimi seçeneği

Balık işleme operasyonları, Alfa Laval teknolojilerinin  yeni gelir kaynaklarına dönüştürmenizi sağlayabileceği  bir çok yan ürün meydana getirir. Surimi özellikle istakoz, yangeç ve diğer kabuklu deniz ürünlerinin etlerinin dokusunu, kıvamını ve rengini taklit etmek amacıyla kullanılan popüler bir balık bazlı gıda ürünüdür.