Atık yakıt geri kazanımı

Atık yakıt, yağ, su ve asılı parçacıklardan oluşan zengin bir karışıma sahip potansiyel bir enerji kaynağıdır. Alfa Laval PureDry, bu üç atık yığınının ayrılması için tek çözümdür; işini o kadar etkin ve verimli bir şekilde yapar ki, geri kazanılan yağlar, yakıt olarak kullanılabilir.

Waste fuel recovery 640x360

Yağlı atıktan yeniden kullanılabilir yakıt 

Alfa Laval PureDry, atık yağlar için, kompakt ve yüksek seviyede verimli bir ayırma sistemidir. Makina gücüyle çalışan bir tesisteki yakıt atıkları, yağlama yağı atıklarından ayrıldığında, dizel makinalar ya da kazanlarda kullanılmak üzere kaliteli yakıt geri kazanılabilmektedir. 

PureDry, kayda değer miktarda yakıtı geri kazanarak, enerji santrali operatörlerinin önemli miktarda gelir kazanabilmelerini sağlamaktadır. Ayrıca, yağlı atıkları tasfiye edilecek şekilde,süper kuru atıklar seviyesine indirerek, , neredeyse tamamen ortadan kaldırır. Bazı durumlarda, tasfiye masraflarından elde edilen tasarruf, yakıt tasarrufundan bile saha yüksektir. 

Uygun bütün alanlarda kolaylıkla kurulabilen sistem, dış bowl kasası ve spiral şekilli insert olmak üzere, sadece iki ana hareketli parça bulunan güvenilir bir tasarımdır.