Alfa Laval - Güç Çevrimi

Güç Çevrimi

Transformatörler olsun, doğrultucular ya da elektrikli sürücüleriniz olsun uygulamanız için son teknoloji soğutma sağlıyoruz. Yoğun ürün geliştirmelerin yaşandığı on yıllar sayesinde Alfa Laval yüksek performanslı ısı değiştiricilerini kompakt bir tasarımla sunmaktadır. Müşterilerimiz arasında elektriksel güç çeviricileri sektöründe global piyasa liderleri ve çok iyi bilinen şirketler bulunmaktadır.

power-conversion 640x360

Trafo soğutması

Yağda düşük sıcaklığı koruyarak trafoda devamlı olarak veya pik talep süreleri boyunca daha yüksek bir elektrik yüküne izin verilmektedir. Alfa Laval trafo yağı için çağdaş tasarımı havalı ısı değiştiricileri (OFAF) ve çift cidarlı plakalı ısı değiştiriciler ile geniş bir seri halinde soğutma çözümleri sunar. Ürünler minimum yer kaplayarak maksimum performans sağlamak üzere tasarlanmıştır. Isı değitiriciler ile birlikte yüksek düzeyde etkili ve bakım gerektirmeyen yağ pompaları da tedarik etmekteyiz.

AlfaBlue trafo yağ soğutucuları hafif ve kompakt, yine de zorlu koşullara dayanıklı olarak inşa edilmiştir. OFWF uygulamaları için Alfa Laval çift plakalı ısı değiştiriciler ihtiyacınız olan çift güvenliği sağlamaktadır..

Transformer cooling with air (left illustration). Transformer cooling with water (right illustration) 

Doğrultucu soğutması

Alfa Laval sıvı soğutmalı doğrultucular için çeşitli çözümler sunar: Havalı, plakalı ve füzyon bağlayıcılı ısı değiştiriciler. Füzyon bağlayıcılı AlfaNova % 100 paslanmaz çelik olarak özellikle bakırsız ortamlar için ve yer sınırlı olduğu ve kompakt olması gerekli olduğu zaman çok uygundur.

 

 

 Air cooled rectifier (left illustration). Water cooled rectifier (right illustration) 

 

Frekans dönüştürücü soğutma (AC sürücüler)

Sürücülerin soğutulmasına sıra geldiğinde Alfa Laval, geniş deneyime ve teknik bilgiye sahiptir. Çağdaş frekans dönüştürücülerin kompakt olması  hayati önem taşımaktadır. Entegre Alfa Laval ısı dönüştürücüleri ile kompaktlığı yüksek verimlilikle birleştirmek mümkündür.

Kompakt füzyon bağlayıcı AlfaNova % 100 paslanmaz çelik olarak özellikle saf su için yer sınırlı olduğu zaman çok uygundur.

 

 

Drives cooling