Alfa Laval - Tahıl bazlı üretim

Tahıl bazlı üretim

Alfa Laval buğday, mısır, pirinç, casava ve sorgum gibi her türden nişasta esaslı hammaddeleri işleyen etanol tesislerine hizmet vermektedir. Alfa Laval’ın rakipsiz teknik bilgisi ve proses uzmanlığı etanol üretiminizde size enerji, yer ve paradan tasarruf ettirir.

Corn 640x380

Ön işlem

Alfa Laval WideGap plakalı ısı değiştiriciler zorlu tahıl püresi için, kullanılan hammadde ne olursa olsun soğutma ve ısı geri kazanma için en yüksek verimlilik sağlamak üzere yapılandırılmıştır.

 

Buğday tabanlı  tesisler için glüten sistemlerimiz işlemden ek değer çıkarmak için güvenilebilir bir yol sağlar.

 

Fermantasyon

Alfa Laval WideGap ısı değiştirici çözümleri soğutma suyu  fermantasyon sıcaklığından bir derece düşük olduğu zaman bile fermantasyon sıcaklıklarının kontrol altında tutar. Alfa Laval tank temizleme donanımı fermantörün hızlı, güvenilir temizliğini sağlarken hem verimi hem de güvenilirliği iyileştirir.

 

Damıtma/dehidratasyon

Son derece kompakt Alfa Laval ısı değiştiriciler kurulumu kolaylaştırır ve mekanı daha verimli olarak kullanır. Reboilerler çok küçük sıcaklık farklarıyla bile çalışmayı kolaylaştırırken ayrıca düşük kalitede ısı kaynakları kullanarak enerji verimliliğini optimize eder.

 

Alfa Laval esnek contalı ısı değiştiriciler yorgunluğun genelde bir problem olduğu durumda basınç salınım dehidrasyonu için mevcut en dayanıklı donanımdır.

 

Tortu

Alfa Laval dekanter sanrifüjler ve plakalı buharlaştırıcılar tortu su gidermesi ve konsantre edilmesi sırasında maksimum çalışma süresi ve minimum bakım sunar.

Alfa Laval AlfaFlash cebri sirkülâsyon flaş buharlaştırıcılar en enerji etkin yollarla yüksek konsantrasyonlara ulaşmak için kullanılır. Alfa Laval dekanter santrifüjler güç plakası teknolojisi sayesinde en düşük enerji tüketimi ile üstün ayırma sağlar.

Alfa Laval yüksek hızlı separatörler  iki buharlaştırıcı etkileri arasında değerli mısır yapının geri kazanılması için kullanılabilir.

 

Alfa Laval membranlar buharlaştırma kondensatının parlatılması  için kullanılır.