Alfa Laval - Selüloz bazlı üretim

Selüloz bazlı üretim

Alfa Laval geniş şeker ve nişasta bazlı etanol işleme deneyimini selülozdan etanol üretimine uygulamıştır. Odun, orman atıkları ve tarımsal yan ürünlerin hepsi yenilenebilir yakıt olarak bioetanol üretimi için hammaddelerin yelpazesini genişleten bol bulunan hammaddelerdir.

Cellulose 640x360

Ön arıtma/enzimatik hidroliz

Alfa Laval selüloz tabanlı etanol işleme için iki farklı tipte ısı değiştirici tedarik etmektedir: Alfa Laval WideGap ve spiral plakalı ısı değiştirici. En uygun seçim selüloz  içindeki uzun elyaf içeriği ve fiziksel özelliklerine bağlıdır.

 

 

WideGap plakalı ısı değiştiriciler üstün port ve bağlantı tasarımı ile özellikle etanol sektörü için geliştirilmiştir. Temas noktaları ne kadar az olursa liflerin takılacağı yerler de o kadar az olacaktır demektir. WideGap plakalı ısı değiştiricilerin 100 mm’den 350 mm’ye kadar boyuta sahip portu ile geniş yelpazesi – küçük bir gelişim düzenlemesi ya da büyük ölçekli bir üretim tesisi olsun – her kurulum için uygun bir WideGap yapılandırma bulunmasını sağlar.

 

Alfa Laval spiral plakalı ısı değiştiriciler ise uzun elyaf içeriği yüksek selüloz  işlemesinde kullanmak üzere idealdir.

 

Biz enzim üretimi için membran sistemlerinin tedarik edilmesinde de dünya liderleriyiz.

 

Fermantasyon

WideGap ısı değiştirici çözümleri soğutma suyu sıcaklığı  fermantasyon sıcaklığından bir derece düşük olduğu zaman bile fermantasyon sıcaklıklarının kontrol altında tutulmasını kolaylaştırır. Eğer selüloz yapısı uzun elyaf miktarının yüksek olması ile karakterize edilmişse Alfa Laval spiral ısı değiştiriciler bununla baş etmeyi kolaylaştırır.

Alfa Laval tank temizliği donanımı hızlı, güvenilir, fermantör temizliğini sağlayabilmek, keza gelişen verim  ve güvenilirlik için güçlü döner püskürtme kafaları kullanır. Fermantasyondan sonra Alfa Laval yüksek hızlı separatörler  piyasadaki en düşük işletme maliyetleri ile mümkün olan en yüksek verimi birlikte sağlayarak mayayı geri kazanır.

 

Damıtma/dehidratasyon

Son derece kompakt Alfa Laval ısı değiştiriciler kurulumu kolaylaştırır ve mekanı daha verimli olarak kullanır. Re-boilerler çok küçük sıcaklık farklarıyla bile çalışmayı kolaylaştırırken ayrıcı düşük kalitede ısı kaynakları kullanarak enerji verimliliğini optimize eder.

 

Bir Alfa Laval ısı değiştirici yüksek viskoziteli sıvılarla çalışmak için ideal çözümdür. AlfaVap üniteleri buharlaşma için özel olarak tasarlanmış olup AlfaFlash cebri sirkülâsyon flaş buharlaştırıcı bir reboiler  olarak daha fazla kireçlenme ve kirletici sıvılar için idealdir ve çok yüksek kesme  gerilimi sayesinde yüksek viskozite ile enerji etkin bir şekilde çalışabilir.  Bu da kireçlenme ve kirlenmeyi azaltır ve ısı transferini hızlandırır.

 

Alfa Laval esnek contalı ısı değiştiriciler yorgunluğun genelde bir problem olduğu durumda basınç salınım dehidrasyonu için mevcut en dayanıklı donanımdır.

 

Odun özü suyunun giderilmesi için Alfa Laval dekanter santrifüjleri güvenilir ve son derece kompakt bir alternatif sunar. Güç plakası teknolojisi onlara mümkün olan en düşük güç tüketimi ile üstün bir ayırma sunar, ve plakalı buharlaştırıcılar atık  susuzlaştırılması ve  konsantrasyonu sırasında maksimum çalışma süresi ve minimum bakım sağlar.

 

Özelleştirilmiş buharlaştırma sistemlerini tasarlamak için uzmanlığımızı kullanır, farklı dizaynlarla  AlfaVap ve AlfaFlash donanımı düzenleriz. AlfaFlash cebri sirkülâsyon flaş buharlaştırıcı buharlaştırma sisteminde her zaman son adımdır. Son derece yüksek kesme gerilimi kirlenme ve kireçlemeyi azaltırken ısı transferi verimliliğini artırarak en enerji etkin yollarla yüksek konsantrasyonlara ulaşmasını sağlar.

 

Buharlaştırma kondensatının parlatılması için Alfa Laval membranlar kullanılır.