Şeker bazlı üretim

Alfa Laval şeker endüstrisindeki müşterilerinin proseslerini birçok yıldır optimize etmelerinde yardım etmiştir. Şeker tabalı etanol üretimi için uzmanlaşmış teknolojilerimizin arkasında nesiller boyu gelen teknik bilgi vardır.

Cane 640x360

Ön işlem

Fermantasyon için şerbet  şeker pancarından veya kamışından alınır. Şeker dışı maddeler ile elyafın ham sudan alınması için Alfa Laval WideGap plakalı ısı değiştiriciler kullanılır.

 

Fermantasyon

Fermantasyonda maya şekeri etanola dönüştürür. Alfa Laval WideGap plakalı ısı değiştiriciler üretilen fazla ısıyı alır, ideal sıcaklıkta fermantasyon olmasını sağlar. Maksimum verim için Alfa Laval disk santrifüjler fermantasyondan sonra mayayı biradan ayırır. Alfa Laval tank temizleme donanımı fermentörün hızlı, güvenilir temizliğini sağlar, böylece de hem verimi, hem de güvenilirliği iyileştirir.

Damıtma/dehidratasyon

Son derece kompakt Alfa Laval ısı değiştiriciler kurulumu kolaylaştırır ve mekanı daha verimli olarak kullanır. Reboilerler çok küçük sıcaklık farklarıyla bile çalışmayı kolaylaştırırken ayrıca düşük kalitede ısı kaynakları kullanarak enerji verimliliğini optimize eder.

 

Alfa Laval esnek contalı ısı değiştiriciler yorgunluğun genelde bir problem olduğu durumda basınç salınım dehidrasyonu için mevcut en dayanıklı donanımdır.

Şurup

Alfa Laval plakalı buharlaştırıcılar şurup konsantrasyonu için kompakt bir çözüm sağlar. Yüksek konsantrasyonlara en enerji etkin yolla ulaşmak, temizlik ihtiyaçlarını da azaltmak için AlfaFlash cebri sirkülâsyon flaş buharlaştırıcılar kullanılır. Buharlaştırma kondensatının parlatılması  için ise Alfa Laval membranlar kullanılır.