Yakıt temizleme

Alfa Laval yakıt separatörleri, makinenizden maksimum çalışma süresi elde etmenizi sağlar, filtrelerin sıklıkla değiştirilmesi gerekliliğini ortadan kaldırarak, plansız bakım masraflarınızı azaltığı gibi, stoklama ve elden çıkarma ihtiyaçlarınıda ortadan kaldırır.

Clean fuel 640x360

Separasyon ve filtreleme çözümleri 

Sıkı emisyon düzenlemelerini karşılamak, en üst seviye yakıt verimliliği elde etmek ve en yüksek güç yoğunluğu oluşturmak için, modern makinaların, kir ve sudan arındırılmış temiz yakıta ihtiyaçları vardır. Piyasadan sağlanan yakıtların kalitesi, genelde kontrol dışı ve kirlidir. Yakıtın uygun bir şekilde temizlenmemesi;  

  • Sık filtre değişimlerine,
  • Masraflı enjektör ve yakıt sistemi tamirlerine,
  • Kötü makina performansına yol açabilir.

Alfa Laval, santrifüj separatör teknolojisi üzerine tesis edilmiştir. Bu teknolojiden faydalanan yakıt separatörlerimiz, geliştirilmiş yüksek verimli disk teknolojisiyle birlikte, mikron altı büyüklüğe kadar parçacıkları ve suyu yakıttan etkin bir şekilde uzaklaştırabilmektedir.

Yakıt separatörleri, makina ya da güç jeneratörlerinin üstüne takılı ön filtrelere olan ihtiyacı ortadan kaldırıp, yakıt enjektörünün plansız kullanım dışı kalma zamanları ile yakıt sistemi tamirlerini büyük oranda azaltırken, son kademe yakıt filtrelerinin kullanım ömrünü arttırmaktadır.