Yağ temizleme

Sürekli olarak, makinelerinizin verimliliğini önemli ölçüde arttırıp, işletme masraflarınızı azaltacak ve üst düzey koruma sağlayacak yenilikçi temizleme çözümlerinin peşinde koşarız.

Oil cleaning 640x360

Gelişmiş filtreleme çözümleri

Alfa Laval’in otomatik, kendinden temizlemeli filtreleme sistemi, yağ ve yakıtınızı mükemmel bir performansla temizler. İşletme masraflarını azaltıp kullanıcılarına daha kolay ve daha az bakım yapma olanağı sağlayarak, makinenızın değerini arttırabilir.

“Eliminator” filtremiz, kendinden temizlemeli filtreleme sistemini, gelişmiş santrifüj teknolojisiyle bir araya getirmektedir. Filtre, temizleme verimliliğini arttırmak ve yağ korumasını geliştirmek için tam ters yıkama akışını yönetir. Kartuş filtrelerini stoklamak ve sonra ondan kurtulmak zorunda kalmazsınız; böylelikle kartuş değişiklikleri sırasında dökülen yağdan kaynaklanan yükümlülükler ile ilgili masrafları da azaltabilirsiniz. 

Kurum Temizleme Sistemi

Modern makinelar, gecikmeli ateşleme sistemine sahip olduklarından ve yüksek işletme sıcaklıklarında çalıştıklarından dolayı, ortaya çıkan kurum miktarı artmakta, yağlama yağı filtreleri tıkanmakta, daha fazla sayıda yedek parça kullanılması ve yağ değişim maliyetleri yükselmektedir. Eliminator Filtre, aşındırıcı parçacıkları atılmak üzere santrifüje yönlendirir. 2 μm seviyesinin altına kadar parçacıkları ayırma kapasitesine sahip santrifüj, yağlama yağını piyasadaki bütün bypass filtrelerinden çok daha etkin bir şekilde temizlemektedir. 

Çevre bilinci 

Birçok makine, deniz, madencilik, enerji üretimi, demiryolları, askeri, inşaat ve petrol ve gaz endüstrilerinde yaygın olarak görülen koşullara dayanıklıdır. Güvenilir makine koruması ve yağ temizliğine yönelik gittikçe artan sıkı talepleri karşılamak için, on yıllardır doğrudan müşteriler ve OEM’lerle birlikte çalıştık. Eliminator Filtre, makinenın kullanım ömrü boyunca sürekli olarak ve çok düşük basınç kayıplaryla çalışarak, bu şekilde sistem içi yükleri azaltmaktadır. 

Kolay uygulanabilirlik

Filtrenizi, üzerinde çok az modifikasyon yaparak ya da hiçbir değişiklik yapmaksızın, doğrudan makinenızın üzerine takılacak şekilde tasarlıyoruz. Hafif ve kompakt tasarımıyla, ihtiyaçlarınıza rahatlıkla uygunluk sağlayabilecek olup hiçbir harici güç kaynağı kullanmak zorunda kalmayacaksınız. 

Sızdırmaz yağ sistemi 

Makineler hakkında garanti taleplerinde bulunulmasının en önemli sebeplerinden biri de, yağ sisteminin, düzenli filtre değişimleri sırasında, sürekli olarak kir ve yabancı parçacıklara maruz kalmasıdır. Otomatik tam akışlı filtrelerimiz, makinenızın kullanım ömrü boyunca servis gerektirmeden kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Böylelikle, izole bir yağ sistemi elde edilir ve makineye takılı filitrelerin  çıkarılmasından kaynaklanan güvenilirlik sorunlarını ortadan kaldırılır.

Kartuşlu filtrelerin üç katı patlama basıncı dâhil olmak üzere, talepleri fazlasıyla karşılayan çözümlerimiz güvenle kullanılabilir. Böylelikle, makinenin soğukken başlatılması sırasında filtrenin bypass edilmesi ihtiyacı ortadan kaldırılır ve makineniz daha kapsamlı bir şekilde korunur.