Temiz emisyonlar

İçten yanmalı makinaların karter gazlarının emisyonlarının azaltılması, çevresel açıdan çok önemlidir. Alfa Laval’in santrifüjlü karter gazı separatörleri, mevcut ve gelecekteki global emisyon düzenlemelerine uygunluk sağlamanıza uzun bir süre yardımcı olacaktır.

Clean emission 640x360

Karter gazındaki yağın yok edilmesi 

Alfa Laval’in patentli ve kanıtlanmış diskli santrifüj separatör teknolojisinin kullanıldığı Defender 500, karter gazlarının temizlenmesinde yüzde 98’in üzerinde temizleme verimliliği sağlamaktadır. Böylelikle, emisyon oranları büyük oranda azaltılarak, kapalı karter sistemlerindeki gaz ya da dizel makinaların tüm kullanım ömrü boyunca daha yüksek turboşarj verimliliği ve en yüksek intercooler performansı sağlanır. Entegre yağ karteri basınç regülatörü, makinanın kullanım ömrü boyunca, sabit basınç kontrolü sağlar. Ayrılan yağ, yağ tankına geri döndürülerek makina yağı tüketimi azaltılır. 

Defender, açılmamak üzere mühürlenmiş yapıdadır ve böylece makinanın kullanım ömrü boyunca kesinlikle hiçbir bakım ya da servis gerektirmez. 

En zorlu görevler için tasarlanmıştır

Defender 500, makina üzerine montaj için tasarlanmıştır. 

Sahip olduğu zor arazi koşulları özellikleriyle, daha yüksek işletme sıcaklıklarına dayanıklılılk ve deniz, askeri, arazi ya da demiryolu gibi uygulamalarda karşılaşılabilecek yüksek eğim açılarında da çalışma olanağı sağlar. Tamamen metalden kasası ve hortum/boru bağlantıları sağlam bir yapıyı sağlar ve yorulma hasarı riskini en aza indirir. 

Çevre bilinciyle üretilmiştir 

Defender, karter egzozundan yağı yakalayarak makina yağ tankına haznesine geri döndürür ve böylelikle yağ tüketimini azaltır. Filtreleri değiştirmek zorunda kalmazsınız. Sahip olduğu yüzde 98’in üzerindeki temizlik verimliliği sayesinde, bu separatör dışarıdan hiçbir enerjiye gerek kalmadan, makinanın kullanım ömrünü önemli seviyede artırır. Teknik olarak, günümüzdeki ve gelecekteki küresel emisyon düzenlemelerini karşılamanızda size yardımcı olmak üzere geliştirilmiştir.