Elektrik Jeneratörleri ve Taşımacılıkta Soğutma | Alfa Laval

Elektrik Jeneratörleri ve Taşımacılıkta Soğutma

Alfa Laval, makine ve taşıma araçları için, zorlu soğutma ve kurulum gerekliliklerini karşılayan, geniş bir yelpazede kompakt ve yüksek verimli, entegre soğutma teknolojileri sunmaktadır. Tasarım, soğutma ihtiyaçlarını en üst seviyede karşılamak ve en kompakt, sağlam ve uygun maliyetli çözüm sağlamak üzere, makine ya da taşıma aracınıza özel olarak yapılır.

Transport cooling 640x360

Soğutma verimliliği 

Alfa Laval tarafından sağlanan teknolojiler, Alfa Laval’ın plakalı ısı eşanjörü teknolojisinin özelliklerini yansıtan çok yüksek seviyede ısı transferi verimliliği gerektiren çok yakın sıcaklık yaklaşımlarının olduğu uygulamalardan, Alfa Laval’in gelişmiş borulu eşanjör teknolojisinin en uygun çözümü sağladığı düşük basınç kaybı ve akışa minimum müdahale gerektiren uygulamalara kadar geniş bir kullanım alanına sahiptir. Farklı uygulamalarda, farklı malzemelere de ihtiyaç duyulmaktadır. Alfa Laval, titanyum, bakır, bakır nikel alaşımı, paslanmaz çelik alaşımları ve tamamen paslanmaz çelik, difüzyon kaplama tasarımları da dahil olmak üzere, soğutma çözümlerinde çok çeşitli malzemeler sunmaktadır.

Jeneratör soğutması 

Alfa Laval, sabit elektrik jeneratörlerinin soğutma uygulamaları için, lehimli, plakalı, şarj havası soğutucularında olduğu gibi borulu ısı eşanjörleri gibi eksiksiz ürün modelleri sunmaktadır. 

Bu güvenilir soğutma çözümleri, jeneratörlerinizin mümkün olduğunca verimli çalışmasını sağlar. 

Günümüzün şarj havası soğutuculu makinalarının kullanıldığı enerji santrallerinde ki radyatör uygulamalarına yönelik, Performans tabanlı ileri düzey soğutma sistemi  “Cool PAC” i öneriyoruz.

“Cool PAC” sistemi özellikleri:

  • Gözetleme camlı denge tankı
  • Şarj havası soğutucuları
  • Ceket suyu ısı eşanjörü
  • Dokümantasyon

Alfa Laval, karter gazı separatorlerinin yanında, sabit güç jeneratörleri için verimli yağlama yağı ve yakıt temizleme sistemleri de sağlar.