Isıtma ve soğutma

Sıcak ve soğuk temel karşıtlıklardır. Onlar arasında aracılık yapmak, gemideki bazı işlemlerin gerekli bir bölümüdür, ve Alfa Laval’in bu ısı değişim alanında uzun bir geçmişi vardır. Yenilikçi çözümlerimiz daha küçük ve daha verimli olanı geliştirdikçe, standartları yeniden belirlemeye devam ediyoruz.

Water and fire

Isı uzmanlığında liderlik

Isı değiştirici teknolojisi olgunluk çağındadır, yine de Alfa Laval sınırlarını zorlamaktadır. Dünün ısı değiştiricilerinden bugünün kompakt ve enerji tasarruflu çözümlerine geçiş yaparken, plakalı ısı değiştiricilerimizde (PHE) lazer kaynağı veya %100 paslanmaz çelik lehimleme gibi yeni tekniklere önderlik etmeye devam ediyoruz.

Isı transferini optimize eden ve kirlenmeyi en aza indiren yeniliklerimiz, ısı değiştiricilerin boyunu küçültmekten daha fazlasını yapmaktadır. Kayıpları en aza indirerek soğutma kapasitesini ve ucuz enerjinin kullanılabilirliğini en üst düzeye çıkarmaktadır.

Isı değiştirici tasarımındaki yenilikler

Yıllar boyunca AR-GE'miz ısı değiştirici tasarımında önemli ilerlemeler sağlamıştır., T35 ısı değiştiricinin yepyeni plaka modeli gibi, optimize edilmiş PHE plaka modellerimiz mükemmel örneklerdir. Boru yapımının ve yerleşiminin ince ayarı ile borulu ısı değiştiricilerin dayanıklılığı ve esnekliğini de artırdık.

Contalarımızda da benzer ilerlemeler sağlanmış, yeni ClipGripTM sistemimizde olduğu gibi özel elastomerlerden imal edilen verimli klipsli sistemlere geçilmiştir. Ve zaman içerisinde daha fazla gelişmeler olacaktır.