Çevre koruma

Balast suyu arıtma tamamen çevreyi korumakla ilgilidir. Bir balast suyu arıtma sistemi edinmek, sorunsuz bir şekilde yelken açarak zamanında teslimat yapmanızı ve müşterilerinize karşı yükümlülüklerinizi yerine getirmenizi sağlar. Alfa Laval PureBallast 3.1 öncü balast suyu arıtma sisteminin üçüncü neslidir. Bugüne kadar 1.900'den fazla PureBallast sistemi alıcısıyla buluştu, yüzlercesi var olan sistemleri güçlendirmek için kuruldu.

Ballast water treatment

Balast suyu arıtımında komple çözüm

 • IMO ve ABD Sahil Güvenlik tarafından tip onaylı
 • Tüm sularda üstün performans – tatlı, tuzlu ve deniz
 • Yeni gemilerde yerden tasarruf sağlar ve eski filolardaki iyileştirmeleri basitleştirir

IMO revised G8 – in force now

As of 28 October 2020, more stringent IMO rules apply to the type approval of ballast water treatment systems. In short, the IMO revised G8 guidelines put most ports off limits to new systems installed without an updated certificate.

G8 October vignette640x360
.

PureBallast Bülteni

PureBallast bültenimizle çevre koruma konusunda güncel kalın

PureBallast-newsletter-960x480
.

Bilgi

Çözümlerimiz, hem küresel çevre koruma gereksinimlerini hem de ABD Sahil Güvenlik'in (USCG) ihtiyaçlarını karşılar.

BTW complete solution 1248x480

Yeni mevzuata hazır olun

IMO Balast Suyu Yönetimi (BWM) Anlaşması'nın onaylanmasıyla birlikte, yeni inşa edilen gemilerde çevre koruma sistemlerinin gemi teslimatı sırasında monte edilmiş olması gerekmektedir. 8 Eylül 2019 tarihinden sonra, mevcut gemilerde güçlendirme yapılması gerekecektir.

ABD'de debalast yapması gereken gemi sahiplerinin dikkate alacağı daha fazla konu bulunmaktadır.

Şimdi alacağınız kararlar gelecekte işinizin başarısı için çok önemli olacaktır.

Liderlik önemlidir

BWM Anlaşmasına veya USCG yönetmeliğine uyum konusunda başarılı olmanıza yardımcı olacak bilgi ve kaynaklara sahibiz. Esnek PureBallast 3 teklifimiz özel ihtiyaçlarınız için en iyi ve en uygun maliyetli sisteme sahip olmanızı sağlar.

IMO ve USCG tip onayları dahil olmak üzere çevre koruma standartları geliştirme konusuna dahil olduk. 600'den fazlası güçlendirme olmak üzere 1700'den fazla PureBallast sistemi taktık; yani güvenli ellerdesiniz.

Sertifikalar ve Onaylar

PureBallast 3, tüm büyük sınıflandırma kurumları tarafından onaylanmıştır. Bu kurumlara bakın.

PureBallast BWT webinar 640x360

Referanslar

Şimdiye kadar teslim ettiğimiz 1700'den fazla PureBallast sisteminden bazılarına ilişkin başarı öykülerini okuyun.

BWT-references-640
.

Sisteminizi bulun

Seçtiğiniz çevre koruma sisteminin geminiz için mükemmel seçim olması gerekir; sorunsuz çalışmalı ve çevre yönetmeliğine tamamen uyumlu olmalıdır. Alfa Laval PureBallast 3 ile bunlardan emin olabilirsiniz.

Uzun vadeli seçim

Çevre koruma sisteminiz dayanıklı olmalı ve yeniden satış değeri sunmalıdır.

Güvenilirliği seçin

Deniz suyu koşullarında paslanmayacak önemli bileşenleri seçerek çevre koruma sisteminizin geminizle aynı ömre sahip olmasını sağlayın.

Bir UV reaktörü, 316L gibi bir çelik cinsinden yapılmış bir basınç tankıysa beş yıl içinde değiştirilmesi gerekebilir. PureBallast 3 reaktörleri, 20 yıl veya daha uzun süre dayanması beklenen süper ostenitli paslanmaz çelikten imal edilmiştir.

Geminin yelken açabileceği yerler, potansiyel alıcıları ve aynı zamanda ödemek istedikleri tutarı da etkileyecektir. Alıcılar, dünya çapında uzun süre destek alma konusunda güvenebilecekleri tanınmış bir tedarikçinin ekipmanına da değer verirler.

Tamamen güvenli çevre koruma

Alfa Laval PureBallast 3 güvenilir seçimdir. Büyük bir küresel organizasyon tarafından desteklenen güvenilir bir üründür. Yüzyılı aşkın bir süredir denizcilik sektörüne hizmet veriyoruz ve ilk teklif edildiği zamandan beri de çevre koruma ile ilgileniyoruz.

Çevre koruma sistemi seçimi

Sizin için en uygun sistemi seçmenize yardımcı olacak 11 noktalı seçim kılavuzumuzu indirin.

BWT-choosing-960x480

Lider tedarikçi ve sistem

PureBallast çevre koruma konusunda en köklü seçimdir.

BWT leading 1248x624

Liderliğin tarihi

On yıldan uzun bir süredir arıtma teknolojisi geliştirerek çevre koruma konusuyla ilgileniyoruz. Standartlar geliştirmek ve pazarı eğitmek için önemli paneller konusunda biyolojik ve teknik uzmanlık sağladık.

Wallenius Water ile işbirliği yapılarak geliştirilen PureBallast, çevre koruma konusunda uzun zamandır lider olan oturmuş bir sistemdir. 2006 yılında piyasaya sürülen orijinal sistem, piyasada satılan ilk arıtma çözümüydü.

Yaygın satış ve güvenilirlik

1700'den fazla PureBallast sistemi teslim edildi ve devreye alındı. Yüzlerce PureBallast sistemi güçlendirme olarak monte edildi ve dünya genelinde çeşitli tersanelerde konteyner gemileri, tankerler, yük gemileri, açık deniz ikmal gemileri, donanma gemileri gibi gemi türlerine montaj işlemi uygulandı.

Dünya çapında tam destek

Yeni inşa edilen ve güçlendirme çalışması yapılan gemiler için eksiksiz çözümlerimiz var. BWM Anlaşması yürürlüğe girerken, geniş ölçekli üretimimiz ihtiyaçlarınızı karşılamak için hazır durumda.

Tersaneler ve mühendislik şirketleri, açık ve kapsamlı dokümantasyonun yanı sıra uzman danışmanlığı elde etmektedir. Performans Anlaşmaları dahil olmak üzere sınıfındaki en iyi desteği sunuyoruz.

Dünyanın her yerinde tavsiyeden yedek parça ve servise kadar ihtiyaç duyduğunuz her şeyi elde edin.

Siparişler alındı

Dünyanın her yerinden farklı gemi türleri için PureBallast siparişleri aldık.

Hizmet verilen gemi tipleri

  • Çapa taşıma römorkörleri
  • Yük gemileri
  • Otomobil gemileri
  • Kıyı feribotları
  • Konteyner ikmalcileri
  • Konteyner gemileri
  • Yolcu gemileri
  • Sondaj gemileri
  • Genel kargo gemileri
  • LNG taşıyıcıları
  • LPG taşıyıcıları
  • Donanma gemileri
  • Açık deniz ikmal gemileri
  • Araştırma gemileri
  • Nehir gemileri
  • RoRo gemileri
  • Mekik tankerleri
  • İkmal gemileri
  • Tankerler
.

Çevre koruma mevzuatı

Çevre koruma yönetmelikleri şimdi yürürlüğe giriyor. IMO Balast Suyu Yönetimi (BWM) Anlaşması onaylandı ve ABD Sahil Güvenlik (USCG) mevzuatı halihazırda yürürlüktedir. Geminizi etkileyen yönetmeliklere uyma konusunda size yardımcı olacak bilgimiz ve on yıllık deneyimimiz var.

BWT legislation 1248x624

USCG Balast Suyu Tahliye Standardı

USCG Balast Suyu Tahliye Standardı Haziran 2012 tarihinden beri yürürlüktedir. Aralık 2013 itibarıyla, ABD sularında debalast yapmak isteyen tüm yeni gemiler mevcut gemi gerekliliklerine uymak zorundadır.

Başlangıç döneminde ABD sularında Alternatif Yönetim Sistemleri (AMS) olarak belirli IMO onaylı sistemlerin kullanımı onaylanmıştır. USCG tipi onaylı arıtma sistemlerinin bulunmasından dolayı, 7 Mart 2017'den sonra kurulan IMO sistemlerine AMS onayı verilmeyecektir.

USCG tip onayı için gönderilen sistemler mevcut durumda CMFDA/FDA boyama yöntemine göre test edilmelidir. Testler yapılırken sistemler iyi bir şekilde geliştirilmeli ve testler bağımsız bir üçüncü tarafça yapılmalıdır. Bu şeffaflık derecesi, test sonuçlarına güvenilirlik katar.

USCG testleri sırasında işletme parametrelerinin izlenmesi konusunda daha spesifik gereksinimler vardır.

Bugüne kadar, PureBallast 3 de dahil olmak üzere, çok az sayıda çevre koruma sistemi USCG tip onayı almıştır. PureBallast 3 gibi UV tabanlı sistemler için daha uygun olan, en olası sayı (MPN) test yönteminin gelecekteki kabulü, bugün AMS olarak onaylanan bazı sistemlerin sürekli kullanımına imkan sağlayabilir.

IMO BWM Anlaşması

2004 yılında kabul edilen BWM Anlaşması, resmi olarak Gemi Balast Suyu ve Çökeltilerinin Kontrolü ve Yönetimi için Uluslararası Anlaşma olarak bilinmektedir. Her ne kadar onaylanması uzun yıllar aldıysa da ortaya çıkışı günümüzün arıtma sistemi ürünlerinin gelişimini tetikledi.

Eylül 2016 tarihinde onaylanmasından sonra, BWM Anlaşması, çevre korumayı dünya çapında önemli bir konu haline getirmiştir. Eylül 2017 itibarıyla, yeni yapılan gemiler için tip onaylı arıtma sistemleri gerekli olacaktır; mevcut gemilerin de revize edilen IMO uygulama planına göre güçlendirmesi gerekecektir. Uyum tarihleri geçmiş olan ve ABD sularında kullanılan gemilerin, ABD sularında deşarj yapılması durumunda, balast suyuna BWMS'ye göre işlem yapmaları gerekmektedir.

BWM Anlaşması ortaya çıktığında çevre koruma konusunda ihtiyaç duyulan kontrol mekanizmaları hakkında daha az bilgi sahibi olunması nedeniyle, zaman içinde IMO tip onayı sertifikaları geliştirilmiştir. 2014'ten sonra verilen sertifikalar tuzluluk, sıcaklık ve UV geçirgenlik seviyeleri gibi bir sistemin işletim sınırlamaları hakkında daha fazla ayrıntı sunar. Bu tarihten önce çıkarılan tüm sertifikalar ciddi bir şekilde incelenmeli ve bir sertifikanın en yeni revizyonu aranmalıdır.

Günümüzde BWM Anlaşması dünya genelinde üçüncü taraf test kuruluşları tarafından düzenli bir şekilde yorumlanmaktadır ve bu kuruluşlar tüm test prosedürlerinde yüksek şeffaflık seviyesi sağlamaya çalışmaktadır.

Çevre koruma mevzuatı

IMO Balast Suyu Yönetimi (BWM) Anlaşması onaylandığından, çevre koruma mevzuatı tüm dünyada acil konuma gelmiş ve sektörde sorulara neden olmuştur.

Alfa Laval PureBallast 3 ve IMO revize edilmiş G8 yönergeleri

Aşağıdaki sorular ve cevaplar, revize edilmiş G8 yönergelerine göre Alfa Laval PureBallast 3 tip onayının sonuçlarını açıklamaktadır.

Güçlendirme PureBallast 3

Alfa Laval, bir geminin çevre koruma için güçlendirilmesine ilişkin teknik ve lojistik zorluklara yönelik olarak hazırlanmıştır.

Uyarlanmış güçlendirme çözümleri

Çoğu gemide, çevre koruma için mevcut bir alan veya bu yönde bir düşünce yoktur. PureBallast 3 Compact Flex'in kompakt ve esnek olması güçlendirme çalışmasını kolaylaştırır.

Her projeyi gereksinimlerinizi karşılayacak şekilde, bütçeleme desteği ve finansman seçenekleri sunarak özelleştiriyoruz.

İşbirliği ve esneklik

Mühendislik bölümünüz ve tercih ettiğiniz tersane ile çalışabilir veya mühendislik desteği, 3D lazer tarama, sınıf onayı ve daha fazlası için kendi ağımızdan uzmanlık sağlayabiliriz.

Mevcut havuzlama planınıza uyabilir veya montajın seyahatiniz sırasında yapılmasını planlayabiliriz. Güçlü lojistik desteğe sahip küresel bir organizasyon olarak, havuzlama öncesinde ticaret rotalarınız değişirse projeniz ile birlikte hareket edebiliriz. Dünya çapında varlığımız ve becerilerimiz, büyük değişiklikler meydana gelse bile projenin sorunsuz ve başarılı bir şekilde yapılmasını sağlamaktadır.

Güçlendirme broşürünü indirin

cooperation diagram from retrofit leaflet
.

Çevre koruma için bize başvurun

Alfa Laval PureBallast 3 sistemine doğru bir sonraki adımı atmaya hazır mısınız? Daha fazla bilgi vermekten veya geminize özel bir fiyat teklifi sunmaktan memnuniyet duyarız.

Alfa Laval'ın, bu formda vermiş olduğunuz kişisel verilerinizi, almayı kabul ettiğiniz pazarlama materyallerini sağlamak amacıyla the Alfa Laval Gizlilik İlkesine uygun olarak toplayabileceğini, kullanabileceğini ve paylaşabileceğini kabul edersiniz.