Balıkçı gemileri | Alfa Laval

Fishing vessel sunset 1920x480

Balıkçı gemilerinde daha yüksek performans sağlamak

Denizcilik endüstrisindeki yakıtlar, sistemler, operasyonlar ve onları yönlendiren çevre yasaları ve sürdürülebilirlik yönergeleri hızla değişmektedir. Alfa Laval, bir asırdan fazladır edindiği denizcilik deneyimiyle bu değişimin hep bir adım önünde kalmanıza yardımcı olmaktadır.

Balıkçı geminizin performansını artırmak, kritik operasyonları optimize etmek ve mevzuata uygunluğu sağlamak için tasarlanmış, güvenilir, kullanışlı ve kapsamlı bir ekipman yelpazesi sunmaktayız.

Fishing ship low 210909

Balıkçılıkta uzun yıllara dayalı iş birliği 

Hollandalı bir balıkçı gemisi olan Prins Maurits'te, Baş Mühendis Auke van Slooten, bir Alfa Laval MIB 503 separatör kullanarak ana motorunun yağlama yağının kullanım ömrünü iki katına çıkardı ve yılda 1400 litre yağ ve haftada yaklaşık iki saat temizlik süresi tasarrufu sağladı. Üç nesildir balıkçılık yapan aile, Alfa Laval çözümlerine güveniyor.

Gemide Alfa Laval

Alfa Laval, daha küçük gemilerde verimli kullanım için uyarlanmış geniş bir ekipman yelpazesi sunar.

pureballast_compact_system640x360.jpg

Balast suyu arıtma

Alfa Laval PureBallast 3, berrak olmayan sıkıntılı sular da dahil olmak üzere her türlü tuzluluktaki sularda mükemmel bir performans sergiler. IMO ve ABD Sahil Güvenlik tarafından tip onaylı, skid üzerine monte halde veya esnek montaj imkanı için parçalı komponentler olarak, tak-çalıştır bir çözüm sunar.


Daha fazlası

Aqua blue mini_Right_640x360.png

Tatlı su üretimi

Alfa Laval AQUA Blue Mini tatlı su jeneratörü, günde 1-18 m3 tatlı su ihtiyacı için kompakt, yüksek verimli bir çözümdür. Küçük montaj alanı veya düşük elektrik enerjisi sağladığı için bunker suyu veya ters ozmoz için akıllıca  bir alternatif sağlar.


Daha fazlası

alfa_laval_MiB-503.jpg

Yakıt ve motor yağı temizliği

Alfa Laval MIB 503, motorin, MDO ve motor yağını saflaştırmak için tasarlanmıştır. Bakımı kolay ve uygun maliyetli olup, 5 MW'a kadar motor gücüne sahip gemiler için olağanüstü yağ temizleme performansı sağlar.


Daha fazlası

alfa_laval_GPHE-T6.jpg

Isıtma ve soğutma

Alfa Laval T6 contalı plakalı ısı eşanjörü, yüksek verim ve kolay bakım için tasarlanmıştır. Bu enerji tasarruflu ısı eşanjörü, düşük işletme maliyetiyle, mükemmel ısıl performans sağlar.


Daha fazlası

alfa_laval_AXP-112.jpg

Isıtma ve soğutma (yüksek basınç)

Alfa Laval AXP lehimli plakalı ısı eşanjörü, çok yüksek basınçlara dayanıklıdır. CO2'nin soğutucu olarak kullanıldığı uygulamalar için tasarlanmış olup aynı zamanda diğer yüksek basınçlı sıvılarda da aynı performansı sergiler.


Daha fazlası

alfa_laval_Eliminator.jpg

Motor yağı filtrasyonu

Alfa Laval Eliminator, motor yağı ömrünü uzatmak için iki teknolojiyi tek bir üründe birleştirmektedir. Tam akışlı otomatik filtre motoru korurken, geri yıkama hattındaki diskli separatör de yağı verimli bir şekilde temizler.


Daha fazlası

Aalborg OC-TCi  large.jpg

Buhar ve ısı üretimi

Yüksek performanslı Alfa Laval Aalborg OC-TCi (Turbo Clean, intelligent), hem egzoz gazı ile ısıtılıp, hemde yakıt yakarak ısıtılabilen, buhar ve sıcak su üretirken, yerden de tasarruf sağlayan kombine kazan tipidir.


Daha fazlası

alfa_laval-Tank-cleaning.jpg

Tank temizliği

Optimize edilmiş 360° yıkama deseniyle,  Alfa Laval Gunclean Toftejorg T-82 döner jet başlığı, işletme maliyetlerini düşürürken, olağanüstü performans sağlamak üzere tasarlanmıştır.

 

Daha fazlası

Service kit_Spare parts.jpg

Yedek parça kitleri

Alfa Laval yedek parça kitleri, servis için ihtiyacınız olan tüm orijinal parçaları size sunar. Ekipmanınızla tam uyumluluğun yanı sıra size rahatlık ve ekonomik bir çözüm sağlar.


Daha fazlası

Sorunsuz servis, sorunsuz seyir

Düzenli, profesyonel bakım, performansı artırmanın ve gemideki ekipmanınızın ömrünü uzatmanın anahtarıdır. Alfa Laval servis uzmanları, balıkçılığı nerede yaparsanız yapın size yakın ve yardıma hazırdır. Yakınınızdaki bir limanda yerel dil ile sağlanan, destek bulabilirsiniz ve küresel ekibimiz de 7/24 hizmetinizdedir. Yalnızca yedek parça ve acil yardım için değil, aynı zamanda sorunları önleyen ve sahip olma maliyetinizi azaltan uzun vadeli çözümler için de bize başvurabilirsiniz.

service 960x480

Daha fazla bilgi istiyorum

Gizlilik politikasını okudum ve onaylıyorum.