Endüstriyel fermantasyon prosesi

Canlı hücresel materyaller, kimyasal bileşikler, enzimler, amino asitler ve diğer biyolojik esaslı ürünlerin üretilmesi amacıyla yeni tekniklere öncülük edilmesi ve ticari kullanım alanları kazandırılması için, güvenilir ve kaynak açısından verimli proses ekipmanlarına ihtiyaç duyulmaktadır. Alfa Laval, sürdürülebilir üretimi en düşük ekonomik maliyetleri sunan hijyenik ekipmanlar üretmektedir.

Industrial Fermentation 640x360

Endüstriyel fermantasyon faaliyetleri

Biyoplastikler ve biyokimyasallar gibi biyolojik esaslı ürünlere olan talep artıyor. Fermantasyon esaslı endüstrisinin büyümesiyle birlikte, sürdürülebilirlik sorunları, çevresel endişeler ve üretim maliyeti kısıtlamaları gibi zorluklar ortaya çıkıyor.

Alfa Laval, laboratuvar, pilot ölçek ve ticari ölçekli fermantasyon faaliyetlerine yönelik geniş hijyenik ekipman ve hizmetleri portföyüyle bu zorlukların üstesinden gelmenize yardımcı oluyor.

Alfa Laval ekipmanları, fermantasyon ya da katı substrat kültürlerinden sürekli olarak değerli ürünler elde etmenizde size yardımcı olur. Uygun maliyetli ve sürdürülebilir şekilde, canlı hücresel materyaller, kimyasal bileşikler, enzimler ve diğer proteinleri üretmenizde ve substratları kullanışlı ürünlere dönüştürmenizde sizlere yardımcı oluyoruz. Alfa Laval, ekipmanlarını optimal bir şekilde bütünleştirerek, faaliyetlerinizdeki karlılığınızı arttırmanızda size yardımcı olabilmektedir.

 

Endüstriyel fermantasyonun faydaları

  • Laboratuvarboyutundan ticari ölçekli üretime kadar kolay ölçeklendirme olanağına sahip olursunuz.  
  • En yüksek hijyen standartlarına ve yüksek kaliteli tekrar edilebilir proses imkanına ulaşırsınız.
  • Ürün kalitesi ve verimini en üst seviyeye çıkarırsınız.
  • Toplam sahip olma maliyetini azaltırsınız.
  • Çevresel olumsuz etkiyi düşürürsünüz.
  • Aralıksız çalışma süresini arttırırsınız.

Brochure: Engineering a greener world

near Haber Bülteni

Sektörünüz ve prosesleriniz ile ilgili önemli sürdürülebilirlik konuları ve fırsatlar hakkında bilgilerinizi güncel tutmak için

Daha fazla bilgi edinin

Animasyonlar

Animasyon sitesini ziyaret edin ve ürünün içine bakarak nasıl çalıştığını görün. 

Animasyonlara git